EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
Latvietes, rietumnieces
31852

   17.12.2012

Var teikt, ka dzinulis šī raksta tapšanai ir Vairas Vīķes-Freibergas 75 gadu jubileja un Sarmītes Ēlertes kandidatūra uz Rīgas lielvecākā amatu.

Vaira un Sarmīte - jauki latviski vārdi. Gan vienai, gan otrai pūrā likts senču mantojums. Abām tautiskums ir pašsaprotams, bet abas ir tikušas un tiek pulgotas - nudien nepelnīti.

Intervijās Latvijas Avīzei un Dienai atjaunotās latvju valsts eksprezidente, kuŗa kā VVF iekaŗojusi sev godpilnu vietu gadsimtu mijas izcilo personību sarakstā, stāsta "ne par sauli, ne par dainām", kuŗas viņa cēlusi pasaules gaismā, bet par sevi, kliedējot dažu labu, teiksim, pārpratumu.

Piecu valodu - latviešu, angļu, franču, vācu un spāņu - prasme viņai astoņos prezidentūras gados palīdzēja celt Latvijas prestižu pasaulē, šķetinot tēvzemei derīgus kontaktus visaugstākajos globālos līmeņos. Viņas un Latvijas zvaigžņu stunda bija NATO virsotņu apspriede Rīgā. Daudz kas aizmirsīsies, bet tas paliks kā ceļazīme Latvijas vēsturē.

Tas, ka krievvalodīgajā tīmeklī Vairu Vīķi-Freibergu joprojām apšļāc ar dubļiem kā "Kanādas raganu", nav brīnums, jo viņai nebija vaļas iemācīties krievu valodu un viņa nemācēja "izrādīt pienācīgu cieņu" 9. maija svinētājiem Pārdaugavā.

Bet dīvaini un nožēlojami ir nekrietnie uzbrukumi Vairai Vīķei-Freibergai no t. s. superletiņu puses, kas viņu vaino kosmopolītismā un iztapībā "amerikāņiem un žīdiem"…

Vairāk lasiet laikraksta „Brīvā Latvija” Nr. 48
http://www.brivalatvija.lv/abone-interneta

Franks Gordons
Foto: www.ir.lv


 

Atpakaļ


Apskatīt komentārus (0)atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:

JŪSU KOMENTĀRS:


Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA