EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
Jaunākās sporta ziņas
24265

   07.06.2012

Šķēpi lido aiz 80 metriem
Igaunijā, Tartu, slavenā igauņu šķēpa metēja Gustava Sules piemiņas sacensībās, kas  norisinājās 48. reizi, piedalījās arī vairāki Latvijas vieglatlēti. Četri izcīnīja pirmo vietu. Visspožāko uzvaru izcīnīja mūsu junioru pasaules rekordists Zigismunds Sirmais. Sacensības šķēpa mešanā viņš sāka pieticīgi – 75,67 m, sekoja „nullīte” un 71,01 m. Vēl pēc diviem neieskaitītiem metieniem pats pēdējais bija lielisks – 84,06 m – devītais labākais rezultāts pasaulē šosezon. Zigismunds ir pirmais latviešu šķēpraidis, kuŗš šogad jau izpildījis olimpisko A normatīvu.
*
Latvijas šķēpmetējs Vadims Vasiļevskis Dimanta līgas posmā ASV pilsētā Jūdžinā izcīnīja uzvaru un sasniedza savu sezonas labāko rezultātu, šķēpu raidot 84,65 m tālu. Tas ir jauns sacensību rekords.
Tāllēkšanā Ineta Radeviča izcīnīja piekto vietu, labākajā mēģinājumā aizlecot 6,64 m. Uzvarētājai Sārai Proktorei Ineta zaudēja 20 cm.
*
Latvijas gaŗo distanču un maratona skrējēja Jeļena Prokopčuka  izcīnīja otro vietu 5000 m skrējienā Austrijas galvaspilsētā Vīnē. Viņas rezultāts -15 minūtes, 47,3 sekunde. par 17 sekundēm atpaliek no uzvaru izcīnījušās portugalietes Anas Dulčes Fēliksas.

Sanita Pušpure palīdz Īrijai
Airētāja Sanita Pušpure kvalificējusies Londonas Olimpiskajām spēlēm, kļuvusi par pirmo airētāju Īrijas vēsturē, kuŗa kvalificējas olimpiskajām spēlēm. Sanita Pušpure pārstāvēja Latviju U-23 līmenī, bet 2006. gadā kopā ar vīru  pārcēlās uz Īriju. 2009. un 2010. gadā viņa uzvarēja Īrijas meistarsacīkstēs.
Šveices pilsētā Lucernā norisinājās Londonas Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrs airēšanā. Šajās sacensībās par pēdējām ceļazīmēm uz četru gadu  svarīgāko notikumu cīnījās arī Īrijas airēšanas izlase, kuŗas sastāvā ir  latviete Sanita Pušpure. Airējot vieniniekā, Sanita pusfinālā finišēja trešajā vietā un iekļuva finālā. Izšķirīgajā braucienā Pušpure finiša līniju šķērsoja  ceturtā un tādējādi nopelnīja ceļazīmi uz Londonas Olimpiskajām spēlēm. Tas šobrīd ir lielākais Īrijas latviešu sportistu sasniegums.

Dāmu finālbrauciena fināls. Ceturtā – Sanita Pušpure
Izcilā airētāja Pušpure Latviju  nav aizmirsusi. Viņa  mācījās Murjāņu Sporta ģimnāzijā un ir pateicīga trenerēm Elitai Krūmiņai un Benitai Ceriņai par apgūto airēšanas meistarību.
Latvijas pāŗaiŗu divniekam Laurim Šīrem un Dairim Adamaitim neizdevās kvalificēties Olimpiadai. Līdz ar to Latviju olimpiskajās spēlēs nepārstāvēs neviens airētājs.

Rīgas velomaratonā
Rīgas starptautiskajā velomaratonā dažāda gaŗuma trasēs startēja dalībnieki vairāk nekā no 50 vienībām. Profesionālie riteņbraucēji cīnījās par uzvaru Rīgas Grand Prix 191 km gaŗajā trasē. Šīs sacīkstes ir iekļautas Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) sacensību kalendārā, un to laureātiem tiek piešķirti UCI punkti un naudas balvas. Uzvarēja latviešu riteņbraucējs Andžs Flaksis. Viņš saņēma balvu arī kā labākais jaunais braucējs. Otro un trešo vietu ieņēma Igaunijas pārstāvji.

Baltijas kauss – Latvijas futbolistiem
Baltijas kausa izcīņa futbolā  pirmoreiz notika 1928. gadā, un tas ir viens no vecākajiem komandu turnīriem Eiropā. Pašlaik sacensības notiek reizi divos gados. Iepriekšējā turnīrā 2010. gadā Kauņā uzvarēja Lietuvas valstsvienība,  Latvija ieņēma otro vietu. 
Šogad turnīrā Igaunijas pilsētā Veru piedalījās arī Somijas vienība.  Latvijas futbolisti pirmajā spēlē pārliecinoši ar 5:0 (3:0) pārspēja Lietuvas vienību. Piecus vārtus vienā spēlē Latvijas izlase guva pirmo reizi kopš neatkarības atjaunošanas. Kopumā pēdējo reizi  valstsvienībai tas izdevās 1937. gadā, kad Kauņā ar 5:1 tika uzvarēta tieši Lietuvas izlase.
Somijas izlase ar 2:1 (2:1) pieveica igauņus un finālā spēlēja ar  Latvijas vienību. Spēles pamatlaiks un papildu laiks  beidzās neizšķirti – 1:1 (0:0). 11 m sitienu serijā veiksmīgāki bija Latvijas futbolisti un uzvarēja ar 2:1,  izcīnot Baltijas kausu.
*
Latvijas futbola izlase Austrijas pilsētā Klāgenfurtē pārbaudes spēlē ar 0:1 (0:0) zaudēja vienai no 2012. gada Eiropas meistarsacīkšu finālturnīra rīkotājvalstīm - Polijai. Poļiem vienīgos vārtus  81.minūtē guva  Sobiehs.
*
Latvijas U-21 futbola izlase  2013. gada Eiropas meistarsacīkšu kvalifikācijas turnīra spēlē izbraukumā ar 0:3 (0:1) zaudēja Francijas vienībai. Mūsu futbolisti kvalifikācijas turnīrā ielozēti  apakšgrupā kopā ar Francijas, Slovakijas, Rumānijas un Kazachstānas vienību. Grupas kopvērtējumā pirmo vietu ar 18 punktiem sešās spēlēs ieņem Francija,  ar deviņiem punktiem piecās cīņās seko Slovakija. Rumānijai sešās spēlēs ir astoņi, Kazachstānai – divi punkti. Latvijas izlase piecās spēlēs pie punktiem vēl nav tikusi.

Armrestlings
Eiropas meistarsacīkstēs armrestlingā (roku divcīņā) Polijā, Gdaņskā, Latvijas sportisti izcīnīja trīs godalgas. Par Eiropas čempionu cīņā ar kreiso roku svara kategorijā līdz 90 kg kļuva Raimonds Antonovičs. Ar labo roku viņš ieguva 10. vietu. Dāmu konkurencē svara katēgorijā virs 80 kg cīņā ar labo roku otro vietu izcīnīja Žanna Čingule,  ar kreiso – trešo vietu.
Trīs sportisti izcīnīja  sesto vietu - junioriem Dāvids Šperliņš (līdz 60kg) ar kreiso roku, Maksims Maksimovs (virs 80 kg) un Jānis Juchņēvičs starp invalidiem ar labo roku (līdz 90 kg).
Veterāniem Evita Vītoliņa (līdz 60 kg) cīņā ar kreiso roku izcīnīja septīto, juniorēm Elīna Ivbule tādā pašā svara kategorijā ar kreiso roku – astoto vietu.

Pludmales volejbols
Latvijas plūdmales volejbola pāŗi Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Šmēdiņš, kā arī Aleksandrs Samoilovs un Ruslans Sorokins piedzīvoja zaudējumus savās Eiropas meistarsacīkšu finālposma astotdaļfināla spēlēs. Pļaviņš/Šmēdiņš zaudēja vāciešiem – 0:2, Samoilovs/Sorokins ar tādu pašu rezultātu – nīderlandiešiem. Abi Latvijas dueti  meistarsacīkstes beidza devītajā vietā. Mūsu valsts volejbolistiem vēl ir cerība tikt iekļautiem Londonas Olimpisko spēļu dalībnieku sarakstā.

BMX
 Kopā ar olimpisko čempionu Māri Štrombergu un Eiropas čempionu Edžu Treimani Latviju Londonas Olimpiskajās spēlēs BMX riteņbraukšanā pārstāvēs arī Richards Veide. Viņš šī gada Eiropas meistarsacīkšu kopvērtējumā palika otrā vietā, zaudējot vienīgi Treimanim.
Ar Starptautiskās riteņbraucēju savienības (UCI) lēmumu ceļazīme uz Londonu piešķirta arī Sandrai Aleksejevai –  vienīgajai Latvijas BMX braucējai elitē no valsts, kuŗas pārstāvis ir pirmais olimpiskais čempions. Olimpiskās ceļazīmes ieguvušo valstu sarakstā visas 16 vakances olimpiskajās spēlēs sieviešu sacensībām netika aizpildītas. Brīvā vieta tika piešķirta nākamajai labākajai UCI Nāciju rangā esošai valstij, kas vēl nebija kvalificējusies, un tā bija Latvija. Aleksejeva, vienīgā Latvijas pārstāve elites klasē sievietēm, pasaules čempionātā bija sešpadsmitā, rangā viņa ieņem 38. vietu,  Latvija sieviešu Nāciju rangā ieņem 21. vietu.

Modernā pieccīņa
Pēc  Starptautiskās Modernās pieccīņas federācijas (UIPM) sniegtās informācijas, Latvijas modernās pieccīņas sportists Deniss Čerkovskis kvalificējies Londonas Olimpiskajām spēlēm. Čerkovskis gan pasaules, gan olimpiskajā rangā ir  29. vietā.
No Latvijas Londonas Olimpiadai kvalificējusies arī Jeļena Rubļevska. Pērnā gada Eiropas meistarsacīkstēs viņa izcīnīja sesto vietu.

P. KarlsonsAtpakaļ


Apskatīt komentārus (0)atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:

JŪSU KOMENTĀRS:


Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA