EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
Novembra mēneša sporta jaunumi
29482

   12.11.2012

Frankfurtes maratonā – 32. vieta
Viens no Latvijas labākajiem gaŗo distanču skrējējiem Renārs Roze (attēlā) izcīnīja  32. vietu Frankfurtes maratonā, sasniedzot rezultātu 2.22:20.
Šis bija visu laiku otrs labākais rezultāts no viņa līdz šim veiktiem pieciem maratoniem.  Sacensībās startēja vēl astoņi Latvijas skrējēji, no kuŗiem disranci ātrāk par trim stundām veica Jānis Bebris – 2.55:20 un Sandris Lizbovskis – 2.57:23.
Uzvarēja kenijietis Patriks Makau – 2.06:12, dāmu konkurencē – Mezalesa Melkami (Etiopija) – 2.21:05.

Atbrīvo no darba Dinamo treneri
Latvijas klubs Rīgas Dinamo Kontinentālās hokeja līgas meistarsacīkšu spēlē Liepājā pārtrauca piecu spēļu zaudējumu seriju, ar rezultātu 6:3 (2:2, 3:1, 1:0) pārspējot līgas pastarīti Jekaterinburgas Avtomobiļist. Rīdziniekiem šī bija arī pirmā uzvara pamatlaikā šajā sezonā ārpus Arēnas Rīga.
Taču nākamajās spēlēs Rīgas Dinamo zaudēja Maskavas dinamiešiem – 1:3 un Minskas Dinamo – 0:2. Pirms novembŗa pārtraukuma, kas saistīts ar nacionālo izlašu spēlēm, KHL Rietumu konferences kopvērtējumā Rīgas Dinamo ar 24 spēlēs izcīnītiem 23 punktiem ieņem priekšpēdējo vietu, par septiņiem punktiem atpaliekot no astotās vietas, kas dod tiesības piedalīties Gagarina kausa izcīņā.
Ievērojot radušos nepatīkamo situāciju, Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas Dinamo 5. oktobrī no darba atbrīvoja komandas galveno treneri Peku Rautakallio. Viņa vietā galvenā treneŗa pienākumus veiks Artis Ābols.

Sadarbības līgums ar Adidas
Latvijas skeletonisti Tomass un Martins Dukuri, kā arī Lelde Priedulēna parakstījuši sadarbības līgumu ar sporta apģērbu, apavu un aprīkojuma ražotāju Adidas. Iepriekš par Adidas starptautiskajām sejām izvēlēti basketbolisti Dāvis Bertāns un Jānis Strēlnieks, tenisists Ernests Gulbis. arī kajakeru (straujūdens braucēju) pārstāvis Tomass Marnics.
"Bija sajūta, ka firmai esam svarīgi kā personības. Pozitīvi pārsteidza viesmīlīgā uzņemšana un iedziļināšanās mūsu vēlmēs, lai gan esam samērā maza komanda. Adidas preču klāsts ir neiedomājami plašs un kvalitātīvs," par līguma noslēgšanu BNS stāstīja brāļi Dukuri.

Lipmana sarunas ar dāņiem par hokeju 2017
Latvijas valdība neizrāda nekādu interesi par iespēju 2017. gadā kopā ar Dāniju rīkot pasaules hokeja meistarsacīkstes. Tāpēc Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Kirovs Lipmans intervijā portālam Delfi atklāja, ka viņš sākot domāt par atteikšanos no turnīra rīkošanas. Iepriekš tika ziņots, ka Lipmans jau esot vienojies ar Dānijas hokeja amatpersonām par meistarsacīkšu kopīgu rīkošanu 2017. gadā.
Lipmans stāsta: ”Bijām Kopenhāgenā, kur tikāmies ar Dānijas hokeja federācijas prezidentu, ģenerālsekretāru un juristu. Praktiski mēs vienojāmies, bet tā nav tik vienkārša lieta. Mēs bijām norunājuši, ka pagaidām nekonkrētizēsim  nianses, jo to mēs varēsim darīt tad, kad mums piešķirs tiesības rīkot meistarsacīkstes. Pagaidām šīs tiesības vēl nav piešķirtas. Šobrīd mums vajag principiāli vienoties, vai mēs kandidēsim kopā vai ne. Detaļu izrunāšanai mums būs laiks - pieci gadi.
Dāņi mūs nedaudz pārsteidza un atsūtīja līgumprojektu, kur jau ļoti detalizētas ir dažādas nianses – maksājumi, izdevumi. Mēs šobrīd neesam gatavi apspriest šādus jautājumus. Viņi man deva atbildi, ka piekrīt manam piedāvājumam kopā rīkot meistarsacīkstes. Šī vienošanās mums ir vajadzīga, lai mēs varam oficiāli paziņot par sadarbību. Šobrīd tas viss ir nedaudz ievilcies, bet es domāju, ka mēs to tuvākajā laikā sakārtosim.”
LHF prezidents atzina, ka Dānijai liels plūss ir tās valdības lielā ieinteresēta meistarsacīkšu rīkošanā, bet Latvijā situācija ir krasi pretēja.
”No Latvijas valsts puses intereses nav nekādas, un tas mani ļoti satrauc. Tāpēc esmu sācis domāt, vai Latvijai vajag pasaules meistarsacīkstes. Tas ir valsts interesēs. Valstij tas ir labs imidžs, jo vēsturē paliks uz simtiem gadu. Taču šobrīd ir līdzīgi tam, kā bija pirms 2006. gada pasaules  meistarsacīkstēm  Rīgā.

Apbalvo Ikaunieces treneri
Eiropas Vieglatlētikas asociācija (EAA) apbalvojusi septiņcīņnieces Lauras Ikaunieces treneri Andi Austrupu ar Eiropas Vieglatlētikas treneŗu balvu. Balvai par sasniegumiem 2012. gadā Austrupu  izvirzīja Latvijas Vieglatlētikas savienība (LVS), bet EAA žūrija kandidatūru akceptēja. Balva piešķirta par nozīmīgu ieguldījumu sportā un kalpošanu tā labā, demonstrējot izcilas treneŗa iemaņas. Talsinieks Austrups ikdienā strādā ar Ikaunieci, kas šogad Eiropas meistarsacīkstēs ieguva bronzas medaļu, bet Londonas Olimpiskajās spēlēs izcīnīja augsto devīto vietu, atkārtojot Latvijas rekordu. Austrups ir arī Jūrmalas sporta skolas treneris, bet Ikauniecei viņš ir pirmais un līdz šim vienīgais treneris.

Jātnieku sports
Latvijas jātnieks Kristaps Neretnieks izcīnīja divas godalgotas vietas Pasaules kausa izcīņas posma Rietumeiropas līgas sacensībās Helsinki UB Horse Show Somijā, startējot vienā konkurencē ar pasaules jāšanas sporta elites pārstāvjiem.
Ātruma maršrutā  (šķēršļu augstums 150 cm) 48 dalībnieku konkurencē  .Neretnieks ar Vestfāles šķirnes ērzeli Conte Bellini izcīnīja piekto vietu. Viņš distanci veica bez soda punktiem 45,3 sekundēs. Uzvarēja Londonas Olimpisko spēļu zelta medaļas ieguvējs komandu izcīņā brits Skots Brašs ar zirgu Bon Ami - 44.33 sek.
Otru godalgu Neretnieks izcīnīja maršrutā, kur šķēršļu augstums ir 145 cm, ar Vestfāles šķirnes zirgu Continue, iegūstot sesto vietu – 48,99 sek. Uzvarētājs Nīderlandes jātnieks Maikls van der Vleutens ar zirgu VDL Groep Eureka distanci veica 46.59 sekundēs.

Vasiļevskis tomēr startēs
Pēc neveiksmes Londonas Olimpiskajās spēlēs viens no labākajiem Latvijas šķēpmetējiem Vadims Vasiļevskis žurnālistiem paziņoja, ka pēc sezonas beigs sportista karjēru, un ilgu laiku ar šādu apņēmību arī dzīvoja. Tagad kļuvis zināms, ka viņam, visticamāk, tomēr izdosies iekļūt Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) B sastāvā, iegūstot financējumu nākamajam gadam. Vasiļevskis pagājušajā gadā sasniedza ceturto labāko rezultātu pasaulē (86,50 m), kas atbilst LOV B kritērijiem.
Latvijas vieglatlētikas izlases treneris Edvīns Krūms runājis ar Vasiļevski, un sportists esot apņēmības pilns startēt, vēloties sevi pierādīt. Sabiedrība to uztveršot ar sapratni.

P. Karlsons
Foto:
www.ir.lvAtpakaļ


Apskatīt komentārus (0)atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:

JŪSU KOMENTĀRS:


Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA