EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
Latvijas sportistiem veiksmīgākās Ziemas olimpiskās spēles ar divām sudraba un divām bronzas medaļām!
42824

   25.02.2014

Latvijas sportistiem veiksmīgākās Ziemas olimpiskās spēles ar divām sudraba un divām bronzas medaļām!

23. februārī Krievijas kūrortpilsētā Sočos nodzisa olimpiskā uguns – bija beigušās XXII Ziemas olimpiskās spēles. Tās nesa milzīgu gandarījumu Latvijas sportistiem, kuŗi četrus gadus bija gatavojušies šiem startiem ar cerībām izcīnīt medaļas. Viņu pūles vainagojās ar izcīnītajām sudraba un bronzas godalgām. Šīs Ziemas olimpiskās spēles ir veiksmīgākās Latvijas sporta vēsturē pēc valsts neatkarības atjaunošanas.

Latvijas olimpiskā komanda izzcīnīja četras medaļas - divas sudraba un divas bronzas, kas komandu ierindoja 23. vietā kopējā medaļu vērtējumā. Pie godalgām Soču olimpiskajās spēlēs tika 26 valstu sportisti. No baltiešiem mēs šoreiz bijām vienīgie ar medaļu bagāžu. Līdz šim nebijuši smagu.
Latvijai sudraba medaļu izcīnīja Martins Dukurs skeletonā un Latvijas bobsleja četrinieku ekipāža, kuŗā startēja pilots Oskars Melbārdis un stūmēji Daumants Dreiškens, Arvis Vilkaste un Jānis Strenga. Savukārt abas bronzas godalgas tika izcīnītas kamaniņu braukšanā. Pa divām medaļām mājup aizveda brāļi Andris un Juris Šici, kuŗi bija trešie divnieku sacensībās un trešo vietu ieguva arī komandu stafetē, kuŗā startēja arī Mārtiņš Rubenis un Elīza Tīruma.

Oskars Melbārdis, Daumants Dreiškens, Arvis Vilkaste un Jānis Strenga ierakstīja sudraba lappusi Latvijas bobsleja vēsturē

Labāko desmitniekā tika arī citi Latvijas sportisti. Tomass Dukurs skeletonā palika ceturtais, Melbārdis/Dreiškens bobslejā divniekiem bija piektie, Latvijas hokeja izlase pirmo reizi olimpiskajās spēlēs tika ceturtdaļfinālā un ieņēma astoto vietu, Andrejs Rastorgujevs finišēja devītā  vietā iedzīšanas sacensībās biatlonā, bet Rubenis bija 10. vietā kamaniņu braukšanā vīriešiem.
Olimpisko spēļu nobeiguma parādē Latvijas karogu nesa sudrabotā bobsleja četrinieka stūmējs Daumants Dreiškens.

Sportisti atvadījās no Sočiem, lai pēc četriem gadiem tiktos Dienvidkorejā, kur Phjončhanas pilsētā notiks notiks XXIII Ziemas olimpiskās spēles. 
Bobslejā cīņa par sekundes simtdaļām  

Bobsleja sacensības mums  sākās ar labu ziņu: Oskars Melbārdis ar stūmēju Daumantu Dreiškenu divniekos izcīnīja piekto vietu. Otra Latvijas divnieka ekipāža - Oskars Ķibermanis ar Vairi Leibomu ierindojās 16.vietā.

Ar milzīgu interesi tika gaidītas četrinieku sacensības. Iepriekš bobsleja eksperti bija izteikuši prognozi, ka mūsējie ir gatavi cīņai par medaļām. Pirmajā braucienā četriniekiem Oskara Melbārža ekipāža no līdeŗa krieva Aleksandra Zubkova vadītā boba atpalika  0,28 sekundes, bet no trešās vietas ieguvēja, amerikāņa Stīvena Holkomba vienības  -  0,21 sekundi. Amerikāņiem labākais starta laiks, latviešiem - dalīts trešais labākais. Otra Latvijas ekipāža  Oskara Ķibermaņa vadībā sasniedza 15. labāko rezultātu. No līdeŗa Zubkova Ķibermanis atpalika 0,86 sekundes.      

Otrajā  braucienā Melbārdis sasniedza labāko laiku gan startā, gan visā braucienā, summā pakāpjoties uz otro vietu un piesakot pretenzijas uz kādu no medaļām. No Zubkova viņš atpalika četras sekundes simtdaļas. Ķibermanis pakāpās uz dalītu 13. vietu.

Trešajā braucienā skaidri iezīmējās medaļu pretendenti – stabili Zubkovs, aiz viņa Melbārdis, uz trešo vietu bija pacēlies amerikānis Holkombs ar savu ekipāžu. Ķibermanis bija” ieķēries” 15. vietā. Jautājums bija – vai Melbārdis no Zubkova var „atspēlēt” 17  sekundes simtdaļas?  

Beidzamo braucienu ne pārāk sekmīgi veica Vankuveras olimpisko spēļu čempions četriniekiem Holkombs, bet Melbārdis to veica bez lielām kļūdām un saglabāja vietu pirms amerikāņa. Zubkovs ceturto braucienu veica vājāk nekā mūsējie, taču iepriekš iegūtais pārsvars pār konkurentiem bija pietiekams  otrajai zelta medaļai olimpiadā. Melbārdis no Zubkova atpalika deviņas sekundes simtdaļas.

Oskars Ķibermanis ar stūmējiem Raivi Broku, Helviju Lūsi un Vairi Leibomu olimpiskās spēles beidza 14. vietā, no Zubkova atpaliekot  2,38 sekundes.

Pirms izšķirošā, ceturtā brauciena Melbārža ekipāža bija otrajā pozicijā, no līdeŗa krieva Zubkova četrinieka atpaliekot par 0,17 sekundēm. Toties latvieši par 0,28 sekundēm bija labāki par amerikāņa Stīvena Holkomba pilotēto četrinieku, kas atradās trešajā pozicijā.

"Šī uzvara man nozīmē ļoti daudz. Es ceru, ka Latvijai arī. Mēs bijām to pelnījuši," ar asarām acīs pēc apbalvošanas intervijā Latvijas Televīzijai teica Oskars Melbārdis.

"Redzot tās simtdaļas, likās, ka kaut ko vēl varēja salasīt, bet īstenībā - ir labi.  Desmit no desmit," par izcīnīto sudrabu saka treneris Sandis Prūsis. Viņš atzīst, ka, iespējams, viss nav bijis līdz galam godīgi, taču, pat ievērojot šos apstākļus, latvieši parādīja lielisku rezultātu. „Tas, ka neizdevās izcīnīt zeltu, ir laba motīvācija turpmāk uzlabot rezultātus, paturot prātā nākamās olimpiskās spēles Dienvidkorejā.”Atpakaļ


Apskatīt komentārus (0)atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:

JŪSU KOMENTĀRS:


Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA