EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
Kremļa stratēģija pēc Brisbanes
49687

Franks Gordons    25.11.2014

 

Pirms gada - 2013. gada 21. novembrī Kijevā sākās Maidans – Pašcieņas revolūcija. Pagrieziens Eiropas vēsturē.

 

Pagājis gads. Krievijas Federācijas prezidents Vladimirs Putins vārda tiešā nozīmē bēg no Brisbanes, nesagaidot G20 saieta nobeigumu. Iemesls vai iegansts: viņam gribas izgulēties. Priekšā - deviņas stundas jālido līdz Vladivostokai, no turienes deviņas stundas līdz Maskavai un "pirmdien jādodas uz darbu". Nabadziņš! "Man nepieciešamas četras piecas stundas miega," - it kā KF prezidenta gaisa lainerī Rossija nebūtu guļamistabas vai vismaz ērtas gultas? Te pat vistām jāsmejas. Brisbane Putinam bija pārdzīvojums. Nē, - katastrofa. Lieliskais Kanadas premjērministrs Stefens Harpers, sasveicinoties ar viņu, teica: "Pasniegt roku jums es varu, bet ejiet prom no Ukrainas!"  Bez aplinkiem. Rietumu pasaule Brisbanē faktiski novērsās no Putina, pagrieza viņam muguru.

 

Pa ceļam uz Brisbani Putins Vladivostokā ļāva sevi intervēt Vācijas TV kanāļa ARD žurnālistam. Šajā intervijā, kas tika pārraidīta jau pēc Brisbanes saieta, Kremļa saimnieks kārtējo reizi pamatīgi samelojies. Kad vācu žurnālists pieminēja Kijevas valdības pārmetumu, ka Krievija atbalsta separātistus ar ieročiem un sūta uz turieni savus militāristus, Putins nenosarkdams attrauca: "No kurienes viņiem ir gan bruņutechnika, gan artilerijas sistēmas? Mūsdienu pasaulē cilvēki, kas cīnās un šo cīņu uzskata par taisnīgu, vienmēr atradīs apbruņojumu." Vai tas nav cinisma kalngals?

 

Kremļa melu kampaņas ietvaros Maskavas valsts TV "Pirmajā kanālī" tika demonstrēts "sensācionāls" satelīta uzņēmums, kas uzskatāmi rādot, ka Malaizijas aviokompanijas pasažieŗu lidmašīnu notriecis (jādomā, ukraiņu) iznīcinātājs, taču jau tai pašā dienā šis šķietami autentiskais uzņēmums tika atmaskots kā rupjš viltojums. Portālā www.Bellingcat.com, kas speciālizējies viltojumu atmaskošanā, pierādīts, ka "sensācionālais" uzņēmums īstenībā ir neveikli salīmēti divi dažādi uzņēmumi, kur pat sajaukts Malaizijas lidmašīnas tips Boeing 767, kas pavīd uzņēmumā, un tā ir mazāka par notriekto Malaizijas lidmašīnu Boeing 777.

 

Ne tādas vien neķītrības tiek perinātas Kremļa gaiteņos. Vācijas kanclere Angela Merkele, kas uzaugusi komūnistiskajā Austrumvācijā (t.s. VDR) un labi runā krieviski, Sidnejā brīdinājusi, ka Krievija vērpj intrigas Moldovā, Gruzijā un Serbijā.

 

Serbija, paziņots Briselē, tiks uzņemta Eiropas Savienībā,  ja tā nepretosies kopīgām ES sankcijām, kas vērstas pret Krieviju. Kremlis apņēmies nepieļaut Serbijas uzņemšanu Eiropas Savienībā un cenšas glorificēt Serbijas un Krievijas ieroču brālību 19. gadsimtā un Pirmajā pasaules kaŗā. Ļoti zīmīgi, ka 16. novembrī Maskavas un visas Krievzemes patriarchs Kilills (Gundjajevs) un Serbijas patriarchs Irinejs Belgradā iesvētīja pieminekli pēdējam Krievijas imperātoram Nikolajam II.

 

Ir aizdomas, ka Kremlis pa aplinkus ceļiem cenšas iespaidot Ungārijas premjērministru Viktoru Orbanu, kas nesen pozitīvi izteicies par Putinu un asi kritizējis Eiropas Savienību, uzsveŗot, ka "tūkstošgadīgajai Ungārijai" neesot jānes upuŗi "uz Eiropas Savienoto Valstu altāŗa". Orbans atklāti pateica, ka "liberālajai demokratijai nav vietas Ungārijā".

 

Kā žurnālā The American Interest Endrū A. Michta raksta, ka Krievijas zemūdeņu sirojumi un kaŗa aviācijas darbība Baltijas jūras reģionā ir iebiedēšanas taktika, lai atturētu gan Zviedriju, gan Somiju no tieksmes kļūt par NATO dalībvalstīm.

 

Krievija pret Rietumiem: šajā konfrontācijā Putina režīms ieguldījis milzu līdzekļus, sākot ar globālām intrigām un beidzot ar vērienīgu "informācijas kaŗu".

 

Kremlim nepietiek ar mūsdienu Gebelsa - Dmitrija Kiseļeva vadīto TV, radio un tīmekļa konglomerātu Russia Today (RT), Tagad Dmitrijam Kiselevam uzticēta arī jaunās ārzemju ziņu aģentūras SPUTNIK vadība. Šīs aģentūras ziņu biroji tikšot iekārtoti Viļņā, Rīgā, Tallinā un Kijevā un pēc tam arī Londonā, Parīzē, Berlīnē, Vašingtonā, Rodežaneiro, Buenosairesā, Kabulā, Deli un Pekinā. Jādomā, ka Kremļa juristi pacentīsies "noformēt" šo biroju darbību tā, ka aizliegt to būs pagrūti...

 


 

Atpakaļ


Apskatīt komentārus (0)atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:

JŪSU KOMENTĀRS:


Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA