EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
Karjera par cilvēku dzīvības cenu
118445
F64

Sallija Benfelde    26.10.2021

 

 

Tas, ka polītiķi neievēro pašu pieņemtus likumus un sabiedrībā pieņemtos uzvedības noteikumus, nav nekas jauns. Meli un izlikšanās nereti pavada dažu labu ceļā uz varas virsotnēm, un droši vien katrā valstī iedzīvotāji varētu minēt vismaz dažus polītiķus, kuŗi zaudējuši uzticību savas dubultmorāles dēļ. 

 

Izņēmums nav arī Latvijas pašieceltie „tautas vadoņi” – Ainārs Šlesers un Aldis Gobzems. Kā zināms, abi nodibināja partijas, rīkoja protesta pasākumus, aicināja “gāzt režīmu” un iecelt “pareizos” cilvēkus gan Valsts prezidenta amatā, gan nekavējoties mainīt valdību. Un, protams, vīruss un pandēmija, viņuprāt, bija vismaz izdomāta, noteikt obligātu vakcināciju atsevišķām profesijām nedrīkstot, jo tas būšot genocīds, diskriminācija un pat holokausts. Sekotāju un atbalstītāju viņiem netrūka. Latvijā, arī Rumānijā un Bulgārijā, kur Krievijas informācijas telpai ir liela ietekme, ir viszemākā vakcinācijas aptvere Eiropas Savienībā. Un Latvijā turklāt darbojas šie divi Kremļa trubadūri, kuŗi jau vairs pat neslēpj savus uzskatus.

 

Ainārs Šlesers vēl pirms kāda laika sociālajos tīklos rakstīja, ka abi ar sievu nolēmuši nevakcinēties, bet tad pagājušajā nedēļā atklājās kāds pavisam interesants fakts. Pareizāk, Šlesers pavisam neapdomīgi to atklāja pats, acīmredzot, gribot Latvijai uzgāzt kārtējo dubļu spaini. „Tautas vadonis” ierakstīja sociālajos tīklos, ka abi ar kundzi tagad dzīvojot Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE), Dubaijā. Pats par sevi tas nebūtu nekas pārsteidzošs, jo katrs var dzīvot tur, kur vēlas, it sevišķi, tuvojoties Latvijas rudenim un ziemai, ja vien maciņš to atļauj. Bet savā ierakstā Šlesers, protams, stāsta, cik laba dzīve ir Dubaijā un ka tur viss notiek ļoti pareizi un labi, nekas tur neesot aizvērts, lai iebrauktu AAE vajadzīgs tikai tests, turklāt testējot arī vakcinētos. Latvijā, pēc Šlesera domām, tieši vakcinētie esot visbīstamākie, jo visvairāk izplatot infekciju. Sava ieraksta beigās Šlesers nevar atturēties, neuzgāžot dubļus arī Valsts prezidentam Egilam Levitam un eksprezidentam Valdim Zatleram – proti, viņi vazājoties pa saviesīgajiem pasākumiem (atvainojos par izteikumu, bet tieši tā raksta Šlesers), tādēļ esot saslimuši pat pēc otrās potes. To, ka, pirmkārt, viņi saslima vieglā formā, tāpat arī to, ka par iespēju saslimt arī vakcinētajiem, tikai vieglāk, mediķi stāsta gandrīz katru dienu, “vadonis” nepiemin. Otrkārt, viņš “nav pamanījis”, ka Valsts prezidentam ir jādodas vizītēs un ne visas var atlikt, un ka Valdis Zatlers vispār nemēdz “vazāties”.

 

Tomēr trakākie meli ir stāstā par Dubaiju un AAE. Dubaijā, pēc oficiāliem datiem, vakcinēti ir 96,4 (!) procenti iedzīvotāju. Oficiālajā AAE interneta mājaslapā rakstīts, ka AAE un arī Dubaijā var iebraukt tikai vakcinētie. Tātad vēl vieni meli – Šlesers ar kundzi ir vakcinējušies, bet saviem Latvijā pamestajiem atbalstītājiem stāsta, ka nevakcinējas. Un vēl – 20. oktobrī kļuva zināms, ka pēc inficēšanās ar Covid-19 miris Šlesera partijas “Latvija pirmajā vietā” viens no dibinātājiem un pēc tam par ģenerālsekretāru tapušais Arnis Cimdars, kuŗš 20 gadus, līdz pat 2019. gadam, bija Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs. Cimdars bija ļoti aktīvs sava bosa atbalstītājs un vakcīnu pretinieks. Tiesa gan, ziņas par to, vai viņš bija vakcinējies, vai arī mēģinājis izmantot viltotu vakcinēšanās sertifikātu, ir pretrunīgas. Jebkuŗā gadījumā tas būtu jānoskaidro policijai, bet daudzi sociālo tīklu lietotāji jau visai dzēlīgā stilā ir apjautājušies Šleseram, kāpēc savu uzticamo partijas kareivi nepaņēma līdzi uz Dubaiju, ja jau tur ielaiž nevakcinētos, jo tad ģenerālsekretārs nebūtu inficējies, smagi saslimis un aizgājis Mūžībā. Protams, uz šiem jautājumiem “vadonis” neatbildēja, bet sociālajos tīklos ievietoja Putina foto ar ierakstu, ka ir jādzird Krievijas prezidenta runa šī gada Valdaja forumā Krievijā, kuŗā Putins apgalvoja, ka bez Krievijas lielās starptautiskās organizācijas nevarot pastāvēt: “Es jums varu apgalvot – ja Krievija izstātos no vienas no šīm organizācijām, tad varēsim paskatīties, kas ar šīm organizācijām notiks. Un jautājums būs, vai tajās gribēs palikt arī citas valstis. Ziniet, tikumu mācīšana nevienam nav vajadzīga!” Ar vārdu sakot, Šlesers jau pat vairs neslēpj savu atzinību Putinam un Krievijas ideoloģijai.

 

Aldis Gobzems savus uzskatus, ja tādi vispār ir, nekad nav slēpis. Vēl pandēmijas sākumā, pagājušā gada martā, kādā raidījumā, vaicāts, kā vērtēt tos cilvēkus, kuŗi neievēro karantīnu un ierobežojumus, viņš pauda: “Attopieties, jūs tiešām nesaprotat? Es atvainojos par rupjību – jūs stulbi esat? Varbūt jūs paši nenomirstiet, varbūt sapratīsiet, kad kāds tuvinieks saslims vai jūs puspilsētu aplaidīsiet?”. Toreiz viņš arī aicināja valdību noteikt stingrākus ierobežojumus, visiem nēsāt maskas. Tagad Gobzema nostāja ir tieši pretēja, un arī viņš aicina gāzt valdību, nepakļauties ierobežojumiem un tml. Nesen izskanēja ziņa, ka Gobzems esot inficējies, pats viņš apgalvo, ka viegli pārslimojis, jo viņam esot pareizs un veselīgs dzīvesveids, kas pasargā no nopietnas slimošanas. Viņš arī apgalvo, ka esot ievērojis visus ierobežojumus, tomēr neatklāj, kad ir slimojis un vai piedalījies paša rīkotajos protestos pirms vai pēc slimības. Savulaik viņš arī sarīkoja nekaunīgu šovu Saeimā, ateikdamies uzrādīt vakcinācijas sertifikātu vai testa rezultātu. Todien Saeima viņa dēļ bija spiesta strādāt attālināti un tādēļ vēlāk Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija atstādināja Gobzemu no septiņām Saeimas sēdēm, par kuŗām deputāts algu nesaņēma. Abi “vadoņi” par noteikumu pārkāpšanu ir saņēmuši naudas sodus, bet, acīmredzot, sponsori ir pietiekami dāsni, un abus “režīma gāzējus” tas neuztrauc.

 

Arī Gobzems ne reizi vien ir runājis par to, ka jādraudzējas ar Krieviju, ka Latvijai ir nepareiza attieksme pret Krievijas ideoloģiju. Meli, dezinformācija un demagoģija ir “vadoņu” ikdienas palīgi cīņā par iekļūšanu varā, turklāt varas augstākajos ešelonos. Pārsteidz tas cinisms un atklātā necilvēcība, jo Šlesers un Gobzems, tāpat kā daudzi viņu līdzskrējēji ir gatavi ziedot cilvēkus, pakļaut viņus nāves riskam, saslimstot ar Covid-19, izmantot  viņus kā lietas, kuŗas tiek aizmestas, kad tās vairs nav vajadzīgas. Daudzi tagad ironizē, ka Latvija nu tiešām ir pirmajā vietā, kā apgalvoja Šlesers, tikai diemžēl melnajā sarakstā – ar lielāko un straujāko inficēšanos visā Eiropas Savienībā. Cilvēku dzīvības un valsts drošība pret pārdesmit cilvēku varas alkām - tāda ir šo “vadoņu” filozofija. Tas, ko nesaprotu – kāpēc šos “vadoņus”, kuŗi iznīcina tautu un valsti, nesauc pie kriminālatbidības. Jo viņu sirdsapziņa nepamodīsies - tās vienkārši nav.

 


 

Atpakaļ