EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
Laikraksts Brīvā Latvija piemērojas mūsdienām
13976

   01.04.2011

Labdien, Brīvās Latvijas lasītāji!

”Pastāvēs, kas pārvērtīsies,” - tie ir dzejnieka J. Raiņa vārdi no lugas ”Zelta zirgs”.

Brīvās Latvijas izdevēji zina, cik mīļa, iecienīta un nepieciešama daudziem lasītājiem ir mūsu pašu Eiropas latviešu avīze Brīvā Latvija. Ir ļaudis, kas ar nepacietību gaida, kad pienāks kārtējais numurs. Ja tas nokavējies kādu dienu, uztraukti zvana Brīvās Latvijas pārstāvniecībai vai pat uz redakciju Rīgā, lai uzzinātu iemeslu. Dievs, pasargā, kāds tracis, ja laikraksts kādu nedēļu nemaz nepienāk!

Izdevēju organizācijas piemaksā nozīmīgas naudas summas, lai nepieviltu uzticīgo lasītāju saimi un lai avīzīte atkal un atkal regulāri varētu iznākt katru nedēļu.

Izdevēji, protams, ir sapratuši, ka ”Pastāvēs, kas pārvērtīsies”, un tas attiecas arī uz laikrakstu Brīvā Latvija. Kādreizējai trimdas avīzei ir pienācis laiks ieiet jaunā, laikmetīgā fāzē.

Šodien lielais vairums ļaužu pasaulē, pat nabadzīgās zemēs, uzzina faktus un jaunākās ziņas tīmeklī jeb internetā. Cilvēkiem negribas gaidīt ne dienu, kur nu vēl nedēļu, lai uzzinātu jaunākos notikumus. Tas īpaši attiecas uz jaunāko gadagājumu. Daudzi no viņiem nemaz vairs neabonē laikrakstus vai žurnālus - viss taču atrodams tīmeklī.

Apzinoties šo faktu, Brīvas Latvijas izdevēji nolēmuši, ka blakus laikrakstam papīrformatā, kas turpinās pienākt reizi nedēļā pastkastē, arī radīt laikraksta versiju, kuras saturu varēs izlasīt tīmeklī. Šī iespēja parādīsies jau pavisam drīz, jo par to ir gādājusi izdevēju kopa un Brīvās Latvijas redakcija.

Cerams, ka daudziem patiks jaunais, ērti pieejamais variants. Saprotams, ka iesākumā viss vēl nebūs pilnīgi izveidots, un priekšā stāv liels darbs, lai viss būtu pilnvērtīgs. Šo procesu ceram veikt kopā ar lasītājiem.

Novēlot labu veiksmi Brīvās Latvijas tīmekļa lapai, ar sirsnīgiem sveicieniem

Mudīte Hoogland Krasta,
Zviedrijas Latviešu Centrālās Padomes
valdes priekšsēde.Atpakaļ