EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
Brīvā Latvija – jauna ēra
13974

   04.04.2011

Sveicu lasītājus Brīvās Latvijas mājaslapā!

Dažiem varbūt liksies dīvaini, ka bija jāgaida tik ilgi, līdz pievienojāmies digitālai ērai. Tomēr saprotam, ka Brīvās Latvijas lasītāji ir pacietīgi, saprātīgi un zina, ka labs nāk ar gaidīšanu. Mūsu lasītāji apjēdz, ka visgaršīgākie vīni top gadu gaitā, prasa rūpīgu darbu un daudz, daudz mīlestības.

Brīvā Latvija ir vērtībām bagāta avīze: tai ir vēstures, tradīciju un kultūras vērtības, ar ko grūti sacensties jebkurai citai latviešu avīzei. Bet līdz šim tā ir bijusi savā ziņā ekskluzīva avīze. Kā dzintars paslēpies piejūras smiltājā, un tas, kurš to atrod, patur rokā, apskata no visām pusēm un priecājas. Nu ir laiks atrast plašāku lasītāju loku un plašāku vietu pasaules redzeslokā.

Divas no vissvarīgākajām lomām Brīvai Latvijai (un viņu priekšteču avīzēm – Londonas Avīze un Latvija) ir latviešu sabiedrības ārpus Latvijas dokumentācija un Rietumu vērtību aizstāvēšana. Abas lomas bija svarīgas tumšajos okupācijas gados, bet tās svarīgums nav mazinājies arī šodien. Katru dienu Eiropas zemēs ārpus Latvijas latviešu dzīve rit vairākās jomās: sabiedriskā, ģimeniskā, darba un pat valstiskā. Katru dienu tiek bagātināts latviešu tautas pūrs, un tas ir jāpieraksta, lai neietu zudumā. Ja runājam par Rietumu vērtībām, ir bēdīgi jākonstatē, ka žurnālistika un demokrātija Latvijā ir apdraudētas. Var gandrīz teikt, ka brīva prese vairs Latvijā neeksistē un ka Latvijas avīzes, tāpat kā Latvijas politiskās partijas, par savu svarīgāko lomu uzskata sava oligarhiņa vai pat citas valsts interešu aizstāvēšanu. Toties mūsu avīze ir par Latviju un par latviešiem, lai tie dzīvotu Latvijā vai Norvēģijā, vai Briselē.

Ar milzīgu prieku Jūs sveicu jaunajā tīmekļa lapā! Aicinu to uzskatīt par savējo: lasiet, atsūtiet kādu rakstiņu, bildi, audioierakstu vai pat senu video. Centīsimies ar šīs lapas palīdzību nest Brīvās Latvijas vērtības plašā pasaulē. No sirds apsveicu redakciju un visus darba darītājus – bērniņš ir piedzimis un tagad jāauklē!

Aivars Sinka,
Brīvās Latvijas izdevēju kopas priekšsēdisAtpakaļ