EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
Daugavas Vanagiem Anglijā daudz darba
17181

   25.08.2011

DVF valdes darbi turpinās, it sevišķi lauku īpašumā „Straumēni”, kur  pārveidojumi un remonti vēl  stāv priekšā.

Maijā par vispārējo mājas pārvaldnieku „Straumēnos” un  DVF Londonas namā sāka strādāt Deivids Dženings (David Jennings).  Pirms katras sēdes viņš  iesniedz rakstveida ziņojumu ar pārskatu par paveikto un nākotnes vajadzībam un par financiālo stāvokli.  Abiem šiem īpašumiem  nepieciešama profesionāla vadība, lai DVF valdei nāktonē nerastos  nepatikšanas ar pašvaldības vai valdības iestādēm.  Valde nolēma izveidot darba grupu, kas trīs vai četras reizes gadā sanāktu kopā ar jauno vadītāju,  lai sīkāk pārrunātu kārtējos jautājumus.  Grupā ievēlēja Uldi Reveliņu, Pēteri Pētersonu, Jāni Gravenieku un Krišu Ligeru.

„Straumēnos” remonts Zviedru zalē un bāra telpās ir pabeigts, bet vēl  nepieciešama virtuves modernizēšana atbilstīgi šodienas standartiem.  To nepaspēs tik drīz, jo izdevumi būs lieli. Pabeigti arī Zaļās zāles ūdensplūdu remonti  un novadūdeņu kanālizācijas darbi.  Pie lielās mājas galvenās ieejas   iekārtota lielāka autostāvieta. Ik pa laikam parādās nepieciešamība pēc remonta un modernizēšanas. Atpūtas telpu logu palodzes ir sapuvušas un mājas telefonsistēma novecojusies.  Bet dārzi ir apkopti, darbinieki strādā ļoti apmierinoši, un mājas iedzīvotāji var cerēt, ka arī ēdiens uzlabosies.

Nākotne tomēr balstās uz ienākumiem no kāzām un citiem komerciāliem pasākumiem, un visas iespējas tiek izsvērtas.  Ienākumi palēnām pieaug, bet  arī izdevumi ir lieli. Pārskats par diviem lielākiem latviešu sarīkojumiem - Jāņiem un Čikāgas Piecīšu koncertu - vēl nav noformēti, bet ir zināms, ka Jāņu sarīkojums būs radījis zaudējumus un valdei un „Straumēnu” vadībai ir jādomā, kā 2012. gadā no šādas situācijas izvairīties. Anglijas nenoteiktais meteoroloģiskais laiks un jauni konkurenti organizātoriem liks jau tagad par to dziļāk padomāt.

DVF valde atgādina lasītājiem, ka lauku īpašums „Straumēni” atrodas skaistā apvidū Anglijas vidienē un ir ideāla vieta, kur atpūsties vai dzīvot pastāvīgi latviešu vidē, un aicina painteresēties par iespējām, zvanot Jurim Krievam 01788 860599 vai rakstot uz e-pastu [email protected].  Naktsmītnes cenas, ieskaitot brokastis, sākot ar £20 personai, ilgāka dzīvošana £100 - £160 nedēļā, pilna pansija pieejama par papildu maksu.

DVF Londonas nams pēdējos gados atkal ir nostabilizējies kā īsts latviešu centrs Lielbritanijas galvaspilsētā, par to gādā cītīgi nama strādnieki un Londonas nodaļa, kas vada bāru. Telpas izmanto dejotāji, skoliņa, koris, valodas grupiņa, domubiedru grupas un bibliotēka. Tautu iepriecina saviesīgi vakari, ballītes, koncerti,  filmizrādes u.c..  Viesi te var arī pārnakšņot par ļoti labām cenām, ērtās, tīrās istabās.  Naktsmītnes cenas, ieskaitot brokastis, £35 - £60 par istabu, dažas ģimenes istabas (4-5 vietīgas) par papildu maksu.  DVF valde aicina apmeklēt Londonas namu un piedalīties sarīkojumos, par kuŗiem sniegta informācija Brīvā Latvijā, nama mājaslapā www.72qt.co.uk/lv/ un www.latviešiem.co.uk.

Tomēr netrūkst remonta darbu. Galvenais ir uzlabot apsildīšanu un dušas iekārtu, kā arī atjaunot logus. Vasaras mēnešos istabu aizņemtība ir bijusi samērā laba, ar apmierinošu ienākumu.  Cerams, ka tā būs arī turpmāk un 2012. gadā varēsim gaidīt ciemos vēl vairāk tautiešu, kad Londona aicinās sportistus un skatītājus no visas pasaules noskatīties Olimpiskās spēles.  DVF Londonas nams gatavojas šai vienreizējai izdevībai.

Rīgas viesnīcā „Radi un draugi” paredzētie remonti - izveidot konferenču telpu un vairākās viesu istabās ierīkot kondicionieŗus ieilga vairāk, nekā bija plānots.  Viesi ir bijuši ļoti apmierināt ar kondicionieŗiem, un viesnīcas valde cer šo projektu turpināt, lai kondicionieŗus pamazām ierīkotu visās viesu istabās. Plāni 4. korpusam ir sagatavoti, bet viesnīcas valde nolēmusi pagaidām būvdarbus neīstenot. Istabu aizņemtība vasaras mēnešos bijusi samērīga ar 2010. gadu, bet par zemākām cenām. Tas atspoguļo konkurenci Rīgas viesnīcās.  Ir pieņemta jauna tirgvedības un klientu piesaistīšanas darbiniece. Viegli nav, bet viesnīcas personāls  viesus sagaida ar laipnu smaidu un sirsnīgiem vārdiem.

Kopš pēdējā ziņojuma Brīvā Latvijā  DVF valde ir noturējusi divas sēdes - 11. jūnijā un 30. jūlijā.  Nākamās nedēļās valde sagatavos izsūtīšanai nodaļām  materiālus par DV CV priekšnieka, vanadžu priekšnieces un Jaunatnes nozares vadītāja vēlēšanām, izkārtos 11. Saeimas vēlešanu iecirkni „Straumēnos” un pēc vajadzības palīdzēs citos iecirkņos, kā arī sagatavos materiālus un ziņojumus DVF rudens pilnsapulcei, kas šoreiz ilgs vienu dienu – svētdien, 2. oktobrī.  Pēdējos gados valdes pieredze rāda, ka saviesīgu vakaru izkārtošana pēc katras pilnsapulces ar pievilcīgu programmu ir stingri sadārdzinājusies, arī  apmeklētāju skaits samazinājies.  Pilnsapulcei par to būs jāpadomā.

Ilze Grickus,
Iekšējās informācijas nozares vadītāja 


 

Atpakaļ


Apskatīt komentārus (0)atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:

JŪSU KOMENTĀRS:


Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA