EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
Mākslinieki nes Latvijas vārdu pasaulē
49805
Maija Puncule un Kārlis Īle pie skulptūras "Ziemeļu pavēlnieks"

   01.12.2014

 

Latvijas mākslinieki Kārlis Īle un Maija Puncule, 8 komandu konkurencē, Krievijas pilsētas Saleharda 12.Starptautiskajā ledus skulptūru festivālā „Polārā rapsodija” (Полярная рапсодия) uzvarējuši ar skulptūru „Ziemeļu pavēlnieks” saņemot „zeltu”. Pēc gūtās uzvaras mākslinieki gatavojas festivāliem Ķīnā, Kanādā un Latvijā.

 

Konkursā komandas no Krievijas, Ķīnas, Francijas, Latvijas un Krievijas, veidoja skulptūras par tēmu „Arktikas dzīvnieku pasaule” (Животный мир Арктики). Kārļa un Maijas darbā „Ziemeļu pavēlnieks” ir attēlots milzu moskīts. „Mēs domājām, kurš ir spēcīgākais dzīvnieks ziemeļos? Un nolēmām, kas tas ir moskīts. Tie neliek mieru ne cilvēkiem, ne dzīvniekiem un viņiem neviens neko nevar nodarīt..” tā mākslinieks Kārlis Īle.

 

Pēc gūtās uzvaras Krievijā mākslinieki gatavojas konkursam Ķīnas ziemeļu pilsētā Harbinā, kur janvāra sākumā norisināsies 29. Starptautiskais ledus skulptūru un 20. Starptautiskais sniega skulptūru konkursi, kuri šogad iekļauti Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomes centrālās kultūras programmā. Pēc pozitīviem skiču atlases rezultātiem mākslinieki ir saņēmuši finansiālu atbalstu, lai godam pārstāvētu Latviju Harbinā. Par godalgotām vietām cīnīsies divas komandas no Jelgavas, mākslinieki – Kārlis Īle, Mintauts Buškevics, Maija Puncule un Ainars Zingniks. 2011. gadā Kārlis Īle kopā ar Mintautu Buškevicu Harbinā izveidoja skulptūru “Alise brīnumzemē” izcīnot pasaules čempiona titulu. 

 

Savukārt janvāra beigās Kanādā norisināsies 28. Starptautiskais ledus skulptūru konkurss „Kristālu dārzs” (Crystal Garden). Kanādā Latviju pārstāvēs mākslinieki Kārlis Īle un Maija Puncule veidojot skulptūras par tēmu „Spēles māksla” (The Art of Play).

 

Pēc dalības Kanādas konkursā Kārļa un Maijas nākamais lidojuma punkts ir Latvija, lai pārstāvētu Latvijas vārdu Starptautiskajā ledus skulptūru festivālā Jelgavā, kas Latvijā norisināsies jau 17. gadu. Šis festivāls tiks aizvadīts zem pilsētas – 750 gadu jubilejas zīmes. Festivāla tēma – „Ledus pasaka” (Ice Fairy Tale). Festivāla norises laiks 2015. gadā no 6. līdz 8. februārim. 

 

Uzzini vairāk: www.jelgava.lv 

 


 

Atpakaļ


Apskatīt komentārus (0)atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:

JŪSU KOMENTĀRS:


Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA