EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
Minsterē beigusies 6. Vasaras skola latviešu jauniešiem
16701

   05.08.2011

Pēc izrādes. No kreisās priekšā: Elza un Milāna, aizmugurē: Mārcis, Aleksejs, Jūlija, Viola, docētāja Agnija Dudareva, Anna, Nadīna, Evelīna, docētāja Silvija Pužule, Anastasija, Kristija.
Foto: Edijs Belovs

Valodu vislabāk var apgūt, izprast un izjust vidē, kur to lieto ne tikai saziņai, bet arī kultūras mantojuma dēļ. Tāpēc jau 6. gadu pēc kārtas Latviešu centrā Minsterē sadarbībā ar Gētes institūtu Rīgā notika Vasaras skola latviešu jauniešiem, kuŗi vēlējās pilnveidot savas vācu valodas zināšanas. Latviešu centrs Minsterē pēdējos sešos gados aktīvi iesaistās jauniešu izglītošanā, jo labas valodu zināšanas  sniedz vairāk iespēju ne tikai ārzemēs, bet arī dzimtenē.

Šogad valodu projekts sākās 6. jūlijā un ilga līdz 22. jūlijam, tajā piedalījās 12 jaunieši: Anna Ansone, Mārcis Balodis, Renāte Dresmane, Elza Gribuste, Viola Kvasenko, Milāna Ņikitina, Anastasija Orlova, Nadīna Rode, Kristija Romanovska, Jūlija Rušēvica, Evelīna Ventaskrasta un Aleksejs Voroncovs, kā arī divas Gētes institūta docētājas: Agnija Dudareva un Silvija Pužule. Visu jauniešu galvenais mērķis dalībai Vasaras skolā bija uzlabot vācu valodas zināšanas un pēc veiksmīgas pārbaudījuma sesijas saņemt Gētes institūta vācu valodas sertifikātu. Tas būs nepieciešams tiem jauniešiem, kuŗi plāno studēt vai strādāt Vācijā. Parallēli intensīviem valodu kursiem arī šogad vasaras skolas dalībnieki strādāja ar nelielu izrādi, kuŗas režiju uzņēmās Manfreds Kerklaus (Manfred Kerklau) un Paula Artkampa (Paula Artkamp), abi pārstāv Theater Sycorax Münster.

Laika nebija daudz – tikai nepilnas trīs nedēļas, tāpēc dienas plāns bija visai saspringts – 3 stundas valodu kursi, vēlāk 3 stundas teātŗa nodarbības un vakarā diskusijas neformālā gaisotnē. Visa projekta laikā jauniešiem divas dienas bija brīvas; daļa tās izmantoja, lai nedaudz paceļotu un apskatītu ne tikai Minsteri, bet arī Diseldorfu un Brēmeni.

Katru vakaru jauniešiem bija iespēja piedalīties diskusijās par dažādām temām: studiju iespējas Minsterē un Vācijā, ERASMUS apmaiņas programmas iespējas, uzskati un mīti par citām kultūrām, veselīgs uzturs utt. Interesanti, ka katru vakaru LCM viesojās cits vakara runātājs – gan latviešu, gan poļu, gan tunisiešu studenti, kuŗi dzīvo Latviešu centra ēkā. Gandrīz visiem vācu valoda bija svešvaloda, bet katrs stāstīja, kā var darboties un mācīties, izzinot vairākas valodas un kultūrvides. Iespējams, citi jaunieši saskatīja līdzības ar šiem stāstītājiem, jutās brīvāk un nebaidījās piedalīties diskusijās, kas notika vācu valodā.

Kā katru gadu, arī šogad Vasaras skolas nobeigumā jaunieši atrādīja savu iestudējumu. Šogad izrādē visai savdabīgā veidā tika apspēlētas tādas temas kā godīgums un meli, un jaunieši izrādē Herzstück centās parādīt, cik trausla  ir robeža  starp meliem un patiesību un kā it kā nevainīgi meli var sāpināt citus cilvēkus. Interesanti, ka izrādē jaunieši runāja ne tikai vācu valodā, brīžiem arī latviešu valodā. Katram bija iespēja atklāt savas dotības ne vien aktieŗmākslā, bet arī dejošanā un dziedāšanā. Ne viens vien aktieris vai aktrise pārsteidza skatītājus ar lielisku priekšnesumu.

Visam reiz pienāk beigas, arī Vasaras skolai 2011. Tā nu 23. jūlijā ar smagām ceļasomām, bet platiem smaidiem jaunieši apmierināti devās mājup uz Latviju. Un kā lai nebūtu  priecīgi, ja veiksmīgi nokārtoti pārbaudījumi, saņemts vēl viens nozīmīgs dokuments, iegūti jauni draugi un, nevērojot ne pārāk labvēlīgos laika apstākļus, labi pavadīts laiks Minsterē.

Zane Legzdiņa 


 

Atpakaļ


Apskatīt komentārus (1)atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:

JŪSU KOMENTĀRS:


Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA