EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
Zviedrijā apvienojas Zviedrijas Latviešu apvienība un Zviedrijas Latviešu centrālā padome
29483

   12.11.2012

Ar 2013. gada 1.aprīli darbību uzsāks apvienota Zviedrijas latviešu organizācija. Tās sastāvā būs līdzšinējā Zviedrijas Latviešu apvienība, ZLA (iepriekšējā Latviešu palīdzības komiteja) un  Zviedrijas Latviešu centrālā padome, ZLCP. Nosaukums paliks jau pieņemtais ZLA. Jaunā organizācija tātad būs Zviedrijas latviešu balss Eiropas un pasaules latviešu organizācijās (ELA un PBLA), kā arī dialogā ar Latvijas valsti.

Jaunās ZLA sastāvā būs geografiskas nodaļas un interešu grupas, kopā šobrīd ir sešas nodaļas/grupas: Gēteborgas, Upsalas, Dienvidu un Viduszviedrijas nodaļa, ka arī Stokholmas Latviešu koris un Stokholmas Latviešu skola. ZLA padomē būs 20 locekļi. No 20 vietām  sešas ieņems nodaļu pārstāvji, bet par atlikušajām 14 balsos vēlētāji. Vēlēšanas īstenos abu bijušo organizāciju kopīga vēlēšanu komisija, kuŗas uzdevums ir sameklēt kandidātus jaunajai padomei un izveidot kandidātu sarakstu, no kuŗa balsotāji varēs izdarīt savu izvēli.

Ko darīs jaunās organizācijas padome? Darbs būs vairākās jomās – svarīgākās no tām: kultūra, izglītība un polītika. Galvenais ir uzturēt dzīvu Zviedrijas latviešu sabiedrību un radīt iespējas mums savstarpēju tikties. Ja ZLA ik gadus var uzrādīt vairāk nekā 1000 maksājošu biedru, organizācija saņem Zviedrijas valsts financiālu pabalstu.  Šis pabalsts mums dod iespēju rīkot dažādus sarīkojumus un pasākumus. Jo vairāk biedru, jo lielākas iespējas!

ZLA padome kārtos nodaļu kopīgos jautājumus. Šis darbs ietveŗ atbildību par informāciju, piemēram, mājaslapā www.zla.lv, laikrakstā Brīvā Latvija un citos plašsaziņas līdzekļos. Padomes uzdevums  būs arī sniegt padomu par financējumu un kontaktiem, ja, piemēram, kādā Zviedrijas pilsētā latvieši vēlētos dibināt skoliņu vai rīkot īpašus pasākumus. Minētais dialogs ar Latvijas valsti var skart, piemēram, Saeimas vēlēšanu iecirkņu skaitu Zviedrijā vai Latvijas valsts pabalstu kultūras apmaiņai, kā arī pirmsvēlēšanu informācijas izplatīšanu vai dalību Latvijas publiskajā telpā. Darbošanās iespējas ir ļoti lielas. Viss ir atkarīgs no padomes locekļiem viņu idejām un vēlēšanās darboties.

Meklējam kandidātus  padomei! Aicinām  pieteikties! Kandidējiet paši vai iesakiet citus, kuŗus jūs gribētu redzēt pārstāvam mūs  šajos mums visiem svarīgos jautājumos. Iesniedziet  vārdus sarakstam, vēlākais, 25. novembrī.

Kandidātu sarakstu vēlēšanu komisija izsūtīs vēlētājiem. Par kandidātiem balsot varēs Zviedrijā dzīvojošie ZLA biedri, kas sasnieguši 18 gadu vecumu un smaksājuši 2012.gada biedru maksu. Ja jums būtu jautājumi, droši rakstiet [email protected]. Jums atbildēs kāds no vēlēšanu komisijas locekļiem: Ilze Šakare, Zita Dzelzkalēja, Vineta Freimane, Andrejs Leimanis, Imants Eiche, Austra Krēsliņa.


 

Atpakaļ


Apskatīt komentārus (0)atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:

JŪSU KOMENTĀRS:


Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA