EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
Vēstnieks darba vizītē
43730
Andris Teikmanis un Bostonas mērs Pauls Kenijs (Paul Kenny)

   25.03.2014

 

Š.g. 15.martā Latvijas vēstnieks Lielbritanijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē Andris Teikmanis darba vizītē tikās ar Bostonas mēru Paulu Keniju (Paul Kenny), Bostonas pašvaldības deputātiem, Bostonas sabiedrības pārstāvjiem, kā arī ar latviešu biedrības Bostonā „Stiprāki kopā” vadītāju Ziedoni Barbaku. Vēstnieks apmeklēja arī Latvijas preču veikalu „Dzintarjūra”.

 

Tiekoties ar Bostonas mēru un pašvaldības dažādu komiteju pārstāvjiem, vēstnieks pārrunāja jautājumus, kas skaŗ Lielbritanijā iebraukušo latviešu ikdienu. Sarunā īpaša uzmanība tika pievērsta iespējām iegūt izglītību latviešu valodā, kā arī  statistikas datiem  par Bostonā  iebraukušo latviešu skaitu.

 

Klātesošie bija vienisprātis par šodienas migrācijas dinamisko dabu, proti, brīva personu kustība un ceļošana ir radījusi vidi, kuŗā ir apgrūtināta cilvēku pastāvīgas dzīvesvietas precīza noteikšana. Līdz ar to ir gandrīz neiespējami noteikt latviešu skaitu no apmēram 30% imigrantu kopienas Bostonā.
Latvijas vēstnieks, raksturojot latviešu kopienu darbību Lielbritanijā, norādīja, ka to pašorganizētība ļauj vēstniecībai sadarboties ar biedrību vadītājiem nepastarpināti un tas ir neatsveŗams atspaids, risinot latviešu diasporas jautājumus.

 

Sarunā ar Bostonas komūnas pārstāvjiem vēstnieks guva plašāku ieskatu par latviešu līdzdalību pilsētas daudzveidīgās sabiedrības savstarpējā sadzīvošanā. Komūnas pārstāvji atzina, ka latvieši, tāpat kā citas tautas, piemēram, poļi un lietuvieši, piedalās pilsētas ikdienas dzīvē, ir pakļauti gan pozitīvām, gan arī negātīvām sociālām parādībām.

 

Darba vizītes nobeigumā abas puses atzina ciešu kontaktu uzturēšanas nozīmi nākotnē, lai turpinātu uzsākto aktuālo dialogu starp Latvijas vēstniecību, Bostonas pašvaldību un Latviešu biedrību, risinot Lielbritanijā iebraukušo latviešu jautājumus.

 

Parallēli darba vizītei no 11. līdz 15. martam mobilās pasu stacijas izbraukumā Bostonā Latvijas vēstniecības darbinieki sniedza konsulārus pakalpojumus, ievērojamam skaitam latviešu atvieglojot  dažādu  dokumentu nokārtošanu. 

Atpakaļ


Apskatīt komentārus (0)atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:

JŪSU KOMENTĀRS:


Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA