EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
Tekstilmāksliniece Baiba Ritere viesojas Stokholmā
61166
Baiba Ritere

Diana Krumins Engstedt, LPA priekšsēde    13.10.2015

 

30. septembrī Baiba Ritere no Saldus, Latvijas, viesojās pie latviešu pensionāriem Stokholmā.

 

Vispirms skatījāmies video, kur Baiba šarmīgā, personiskā veidā stāsta par savu darbību. Iepazināmies ar viņas studiju "Austrumi", Saldus pagastā, kur starp daudz un  citiem darbiem bija redzami daži no viņas vislielākā formāta audumiem - piemēram, "Meža malā": balti bērzu stumbri starp tumšas krāsas kokiem mežā, kas pilns ar sniega kupenām, visas baltas un zilganas niances. Klātesošie bija izbrīnīti par mākslinieces spējām panākt tik daudz un dažādus toņus. Izskaidrojums ir - viņa pati iekrāso gan vilnas, lina, gan kokvilnas diegus tā, ka viņas paletē ir neierobežota krāsu izvēle. Viņa pat vērpj dziju, lai būtu gan smalkāki, gan rupjāki diegi, kam ir liela nozīme tekstila virsmas struktūrai. Kāda ir technika? To esmu pati radījusi un konstruējusi,  balstoties uz vecu vecām metodēm,  kā darināt tekstila "bildes". 

 

Baibas "sniega" darbi ir daudzkārt guvuši ievērību, piemēram, Sniega mūzejā, Kagas pilsētā Japānā. Baiba vienu gadu tika godalgota sniega motīvu konkursā. Pēc tam viena japāņu dzejniece izvēlējās Baibas tekstilu uz vienas savas dzeju grāmatas vāka. Dzejniece izmantos vēl vienu Baibas darbu savai nākamajai grāmatai.

 

Baiba Ritere bija paņēmusi līdzi dažus mazākus darbus. Raugoties tajos un klausoties mākslinieces dziļi izjustos, entuziastiskos stāstus, mēs visi klausītāji ar aizraušanos it kā izstaigājām pa Latvijas mežiem, birzīm, laukiem, ziedošām pļavām un ūdeņiem, ne tikai ziemā, bet arī citos gada laikos. Šeit ir māksliniece, kas strādā Latvijā, bet labprāt izstādās ārzemēs, lai celtu, lai populārizētu Latvijas vienreizējo dabu. Māksliniecei ir arī lieli pasūtījumi no valsts un  privātpersonām. Riteres darbus Rīgā var vienmēr aplūkot galerijā Absida Skārņu ielā.

 

Baiba Ritere ir piedalījusies izstādēs daudzās Eiropas zemēs un arī bez Japānas vēl citās tālās zemēs - Krievijā, Ķīnā, Austrālijā un ASV.

 

LPA vēlas izteikt sirsnīgu paldies māksliniecei Baibai Riterei par augsti novērtēto viesošanos un mūsu biedrei Sarmītei Andersonei par šīs programmas īstenošanu un dāvanām loterijai. 


 

Atpakaļ


Apskatīt komentārus (0)atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:

JŪSU KOMENTĀRS:


Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA