EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
Tautasdejas daudzinājums
82351

Inga Pētersone    14.11.2017

 

 

2017. gada 4. un 5. novembrī Minsterē norisinājās latviešu tautas eju nometne jaunā un talantīgā choreografa Māra Konstanta vadībā, kurš divu dienu gaŗumā pacietīgi stāstīja, rādīja, sniedza padomus, pamācīja, atbildēja uz jautājumiem ‒ visu par un ap latviešu tautasdeju. Gaidot Latvijas simtgadi, arī ārpus Latvijas dzīvojošie latvieši aktīvi gatavojas nākamā gada lielajam notikumam – XVI Deju svētkiem, kuŗi norisināsies no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam Rīgā. Tā nu arī mūsu tautasdeju nometne Minsterē tika aizvadīta gaidāmo XVI Deju svētku zīmē.

 

Tautasdeju semināra pirmo dienu iesākām ar gandrīz divu stundu gaŗu iesildīšanās treniņstundu, sīkāk izzinot un dejojot latviešu tautasdejas pamatsoļus – teciņu, palēcienu, divsoli, dažādās polkas u.c. Lai arī tautasdejas soļu daudzveidība lielākajai daļai nav vairs noslēpums, tomēr to precīza izdancošana panākama ar lielu darbu un neatlaidību. Dienas turpinājumā choreografs Māris Konstants klātesošajiem dalībniekiem uzstādīja Jāņa Purviņa deju Saimes galds. Lai arī darba pie soļu slīpēšanas daudz, deja jau paspējusi iemājot dancotāju sirsniņās. Burvīgās mūzikas inspirēta, semināra dalībniece un mūzikas pasniedzēja Ilva Stumbiņa-Koehne pārnesa skaisto Saimes galds melodiju uz arfas stīgām. Tā nu viena gara un ražena diena, metoties pirmajai tumsai, bija galā. Bet tie jau nebūtu dejotāji, ja arī naktī neturpinātu dancot, šoreiz gan iepazīstot Lindy hop un izdejojot improvizētus Salsa soļus.

 

Nākamo semināra dienu iesākām ar īsu un aktīvu iesildīšanās treniņstundu un turpinājām ar XVI Deju svētku lieluzveduma Māras zeme diasporas kopām paredzēto deju kolāžu Saved tos mājās pie Daugavas krastiem, C grupas repertuāra rotaļdeju Vanags un irbe rotājās un deju kolāžu Visi ciema suņi rēja. Laikam jau lieki piebilst, ka arī šajā dienā stundas netika skaitītas – dejotprieks un patīkami sirsnīgā kopābūšana ņēma virsroku pār nogurumu un sāpošām kājām, rokām un citām līdz šim ķermenī nemanītām vietām.

 

Latviešu tautasdeju nometnē piedalījās Minsteres tautas deju kopas Danči dejotāji, Londonas tautasdeju kopa Salinieki dejotājas Kristīne Legzdiņa un Dace Melgalve, otrajā dienā pievienojoties Miladeko vadītājai Laumai Leišovnikai.

 

Pavadījumu spēlēja mūsu lieliskā koncertmeistare Vineta Jukone, kuŗu, iespējams, nākotnē jau biežāk redzēsim tautasdeju kopas Danči iknedēļas deju nodarbībās, par ko dejotājiem būtu neizsakāmi liels prieks!

 

Projektu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Latviešu Nacionālais kultūras centrs, Latviešu Centrs Minsterē

 


 

Atpakaļ


Apskatīt komentārus (0)atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:

JŪSU KOMENTĀRS:


Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA