EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
Stokholmā krāso saulainas olas
44540

Ieva Reine    22.04.2014

 

Lieldienu svinēšana Stokholmas latviešu skolā bija jautrs un krāsains notikums, kas, sekojot tradicijām visā tās 60 gadu pastāvēšanas laikā, allaž aicina bērnus uz kopīgu olu krāsošanu. Šogad, gatavojoties Lieldienām, skolā viesojās Jūrmalas Bērnu un jauniešu interešu izglītības, rotaļu un attīstības centra „Čiepa” paidagoğes Dagmāra Bindere un Andra Ozola.

 

„Uz Stokholmas latviešu skoliņu mēs līdzi ņēmām sauli. Sauli debess jumā, kuŗa mūs pavadīja visa brauciena laikā; sauli sirdī un vārdos, pretī saņemot smaidus, sagaidīšanas prieku un saulainu attieksmi. Par sauli mēs, divas skolotājas no Latvijas, runājām arī nodarbībās,” sacīja viešņas.

 

Jaunākās grupas bērni dziedāja par sauli, atritināja lielās tamborētās saules starus paši savām rociņām un vēroja, kā gudrā saule prot gan rāmi, gan nerātni spēlēties debess jumā. Bērni mūzicēja kopā ar skolotāju, meklēja sauli dziesmās un ritma spēlēs. Notika arī praktiskās nodarbības, bet nobeigumā ar patiesu interesi un aizrautību bērni skatījās leļļu teātŗa izrādi, kuŗā mazie cālēni, pasakas galvenie varoņi, meklē sauli, kas pazudusi no debess juma. Ne tikai mazie cālēni atrada sauli, bet arī visi bērni, vecāki un skolotāji, kuŗu sejā saules smaids ne tikai uzausa, bet nenorietēja līdz dienas beigām.

 

Lielo bērnu grupā valdīja pavisam neierasta gaisotne. Nodarbība notika tumsā. Tikai slīdītes uz lielā ekrāna vēstīja par gaismas esamību. Kopā ar mūzicējošiem jauniešiem skolotāja Andra ceļoja cauri stāstam par koka cilvēciņiem, kuŗi mācījās viens otru pieņemt un iemīlēt šajā pasaulē. Šī stāsta „Tu esi īpašs” filozofija bija skaidra - sauli jāmeklē un jārada sevī!

 

Vidējās grupas bērniem saule bija noslēpta olas vidū. Kopā ar skolotāju Dagmāru bērni devās pretī Lieldienām cauri četriem gadalaikiem. Bērni priecājās gan par vasaras ziediem, kas koši un krāsaini bija noslēpušies sūnaini zaļajos paklājiņos, gan par rudens dažādo lietus lāšu dejām un ritmiem, gan ziemas baltumā atrasto sniega piku un par gaisa burbuļiem, kas ļāva justies kā sniegputenī, gan par pavasaŗa vēstnešiem - krāsainajiem papīra ziediem.

 

Šī diena patiesi nesa pārsteiguma prieku bērniem un tomēr bija gana nopietna, liekot padomāt par to, kādi mēs esam paši. Latvijas viešņu pārdomātā metodika un izmantotie materiāli, lielākoties pašu rokām radīti, rosināja un uzmundrināja Stokholmas latviešu skolas paidagogus jaunām idejām turpmākajā darbā.


 

Atpakaļ


Apskatīt komentārus (0)atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:

JŪSU KOMENTĀRS:


Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA