EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
Pirmizrāde "Viņa ir īstā, muterīt!" Bradfordā
61475

Anda Krolle    27.10.2015

 

4. oktobŗa pēcpusdienā,  kupli apmeklēta no radu, draugu, paziņu un interesentu puses, DVF Bradfordas namā notika Bradfordas skoliņas “Saulespuķe” teātŗa trupas jau otrā iestudētā izrāde. Skatītājiem tika piedāvāta Andŗa Niedzviedža lugas “Viņa ir īstā, muterīt!” pirmizrāde.

 

Luga risinās mūsdienu Latvijas laukos, kur saimnieko Zigis (Alens Liepiņš) – padzīvojis vecpuisis, kurš nevar un nevar atrast sev piemērotu dzīvesbiedri, bet neaptver, ka laime ir tepat vai “deguna galā” – kaimiņiene un draudzene Laura (Anda Doniņa). Ziga māte Marija (Iveta Peskova) uzstāda dēlam ultimātu: ja divu mēnešu laikā viņš nesameklēs sev sievu, tad viņa ies uz pansionātu, jo par smagu kļūst saimniekot lauku mājā. Laura palīdz ievietot precību sludinājumus un pati pārdzīvo, jo saprot, ka pašai Zigis patīk. Enerģiskā, kolorītā kaimiņiene Guste (Inta Gulbe) cenšas izprecināt Zigim savu “pastulbo” meitu Noru, lai tiktu no viņas vaļā, jo pašai jaunāks kavalieris. Ziga māsa Rasa (Amanda Kājiņa), kuru pametis vīrs un atbraukusi ciemos pie mātes, ar savu atjautību palīdz atraidīt precību kandidāti Smuidru (Lāsma Vītola) un atmaskot divas avantūristes – māti un meitu – Astra (Agra Alberta) un Bebeta (Līva Robalde). Kā jau varējām saprast no lugas nosaukuma, viss beidzās laimīgi – Zigis un Laura tomēr saprata, ka  mīl viens otru.

 

Divas stundas garā izrāde norisinājās spraigi, piesātināta interesantiem raksturiem un izteicieniem. Viens no izteiksmīgākajiem – “Un izbeidz saukt mani par muterīti!”, kas ir visjocīgāk, jo arī dzīvē Zigis ir Marijas dēls un reizēm gadās, ka nosauc mammu par muterīti. Izrādes režisore ir Gita Robalde – Bradfordas latviešu skoliņas “Saulespuķe” vadītāja, mūziku organizēja Andžejs Kozaks.

 

24. oktobrī “Saulespuķes” teātŗa trupa viesojās Latvijā starptautiskā teatŗa dienā “Laipa” Ķeguma novada Birzgalē, kuŗā piedalījās teātŗa trupas no trīs valstīm – Latvijas, Lietuvas un Lielbritanijas. Uz savas lugas pirmizrādi apsolījis ierasties arī pats lugas autors Andris Niedzviedzis.


 

Atpakaļ


Apskatīt komentārus (0)



atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:

JŪSU KOMENTĀRS:


Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA