EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
Pavasaŗa svētki „Straumēnos”
43953

ASTRĪDA BALODE    01.04.2014


„Dziesmai šodien liela diena” skanēja Zviedru istabā „Straumēnos” 22. martā. Laiks ārā bija vēss un nemīlīgs, bet iekšā skatītāji varēja kavēties atmiņās par 2013. gada Dziesmu svētkiem Rīgā, klausoties dažas dziesmas no nobeiguma koncerta repertuāra. Šā gada Pavasaŗa svētkos jau ceturto reizi piedalījās eLVē koris no Īrijas. Diriģentes Ingūnas Grietiņas vadībā koris kļūst arvien labāks un iepriecināja klausītājus ar skaistu, plašu programmu, ieskaitot ļoti iespaidīgu „Kur tu teci”, protams, ne tikai ar „gaiļu” bet arī ar „vistu” piedalīšanos.

 

Svētkus atklāja Dr. Dace Dzenovska ar priekšlasījumu „Vai Tu esi savējais? Cilvēks starp savējiem, tautu un valsti". Referāts visiem klātesošiem sniedza nopietnu vielu pārdomām. Kā un kāpēc cilvēki sadarbojas, kas viņus saista? Vai tautība, ģimene, valsts vai kopīgas intereses, nodarbības, domstarpības, vai naids? Temats ir tik aktuāls, tam vajadzētu pievērst daudz lielāku uzmanību.

 

Sekoja vakara koncerta kopmēģinājums, jo koncerta otro daļu sniedza ne tikai eLVē koris,  bet arī „Straumēnu” koŗa dziedātāji, kā arī citi koristi no Londonas koŗa, no folkloras ansambļa „Dūdalnieki” un arī daudz „brīvprātīgo”, t.i.,  tie, kas nedzied regulāri, tomēr mīl dziesmu un dziedāšanu. Gala rezultāts bija iespaidīgs ne tikai klausītājiem, bet, galvenais, koristiem pašiem. Ingūnai piebiedrojās Mansfīldas koŗa diriģents Helmuts Feldmanis un „Straumēnu” koŗa diriģente Inta Āboliņa. Dziedāja četras mēģinājumā sagatavotas dziesmas, un lielā sajūsmā pēc „Dvēseles dziesmas” atkārtojuma pilnīgi spontāni Helmuta vadībā  noskanēja „Gaismas pils”. Rēgulāriem koristiem tā ir labi pazīstama, bet daudziem no „brīvprātīgajiem” bija pārsteigums, ka šī dziesma, kas nav dziedāta daudz gadu, it kā plūst no zemapziņas un to var dziedāt, kad vajadzīgs.

 

Kamēr dziedātāji mēģināja Zviedru zālē, līdzās, Zaļajā zālē, rādīja Agŗa Krūmiņa filmu „In a Tongue That’s Mine’”. Kaut gan pirmizrāde notika pirms diviem gadiem, šī bija pirmā šīs filmas izrāde latviešiem Anglija.

 

Koncertam sekoja balle Helmuta deju mūzikas pavadījumā, un to izbaudīja visu paaudžu un cilmju tautieši. Grūti teikt, kad beidzās ballēšana. Helmuts bija spiests spēlēt līdz rīta gaismai. Jautrība turpinājās kopīgā dziedāšanā.

 

Sirsnīgs paldies visiem., kas atbalstīja 2014. gada Pavasaŗa svētkus, it sevišķi Ingūnai un eLVē korim, Helmutam, Intai, Dacei un Agrim, kā arī  visiem kuŗi piedalījās, klausījās, uzdejoja un izbaudīja kopības izjūtu.


 

Atpakaļ


Apskatīt komentārus (0)atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:

JŪSU KOMENTĀRS:


Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA