EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
Pasaules latviešu ģimeņu saiets “Trīsreiztrīs” 50. reizi Latvijā!
49487

   17.11.2014

 

Lai arī aizvadītā vasara nav aiz kalniem un priekšā vēl ir ziema,  daudzi no mums jau plāno nākamo vasaru. Arī mēs - Aloida un Viktors dzīvojam nākamās vasaras gaidās, kad, izbaudot viļāniešu viesmīlību, latvieši no malu malām no 28. jūnija līdz 5. jūlijam pulcēsies Latgalē, lai nedēļu pavadītu latviskās kopības un sirsnīgas draudzības gaisotnē.

 

Šis būs piektais mūsu vadītais saiets. Kopš 1998. gada, kad pirmoreiz vadījām 3x3 Adamovā, ir pagājuši daudzi gadi. Pa šo laiku  mūsu abi dēli un meita ir izauguši. Esam vecvecāki trim brīnišķīgām mazmeitiņām. Visus šos gadus, kopš esam 3x3 kustībā, mūsu ģimeni ir vienojušas ne tikai radnieciskās saites, rūpes citam par citu, bet arī vēlme iepazīt savu zemi, savas tautas kultūru, tradicijas, vēsturi. Savos bērnos esam centušies stiprināt apziņu, ka mēs esam latvieši un, lai kādā pasaules malā arī mums liktenis būtu lēmis dzīvot, mūsu svēts pienākums ir šo apziņu nodot nākamajām paaudzēm.

 

Mūsu bērni kopā ar draugiem un savām otrajām pusītēm ir piedalījušies 3x3 saietu organizēšanas darbā gan Dagdā, gan Malnavā, gan Liepnā. Arī šī saieta organizēšanā neiztiks bez viņu atbalsta.

 

Mūsu vadītā saieta tema būs saistīta ar jautājumiem, kas skaŗ ikvienu no mums.

 

Ar vārdu „saknes” mēs saprotam dažādu augu, koku pazemes daļu, kas nodrošina auga virszemes daļas augšanai tik nepieciešamo barību un valgumu. Par „saknēm” mēs dēvējam arī saikni ar Dievišķo pirmsākumu, tāpat  kā saikni ar savu dzimtu, savu zemi, tautu.

 

Ja koka stumbru atdala no saknēm, tad koks iet bojā. Līdzīgi ir ar cilvēkiem un veselām tautām. Zaudējot saikni ar savu tautu, tās kultūru, tradicijām, vērtībām, tiek apdraudēta veselas, stipras tautas pastāvēšana.

 

Tāpēc Viļānu 3x3 saieta laikā centīsimies apzināt, izprast un stiprināt saikni ar savām saknēm, ar saviem senčiem, kuŗiem varam pateikties par to, ka  dzīvojam savā brīvā valstī, kas arī nav radusies no tukša gaisa, bet par to mūsu priekšteči ir maksājuši ar savām asinīm. Pilnveidosim prasmes saimniekot savā zemē.

 

Saiets norisināsies senā latgaļu apdzīvotā vietā ar bagātu vēsturi.

 

Mūsdienās Viļāni ir Latgales mazpilsētiņa, kas atrodas Latgales centrālajā daļā 215 km attālumā no Rīgas un 27 km - no Rēzeknes. Kā apdzīvota vieta vēstures dokumentos pirmo reizi Viļāni minēti 1495.gadā, bet Viļānu dibināšanas gads nav īsti zināms.

 

Muižnieku brāļu Riku valdīšanas laikā novads strauji attīstījās. 1752. gadā tika uzcelts klosteris un baroka stila baznīca, kas saglabājusies līdz mūsdienām.

 

Kopš 2009. gada Viļānu pilsēta ir Viļānu novada centrs. Par novada vēsturi dažādos vēstures posmos vairāk varēs uzzināt,  apmeklējot Viļānu novadpētniecības mūzeju.

 

Viļānu novads lepojas ar saviem cilvēkiem, kultūras bagātībām - dažādu amatu meistariem, kā arī ar mākslinieciskās pašdarbības kopām.

 

Šobrīd pilsētā pārsvarā ir apkalpojošās sfairas uzņēmumi, ir vispārizglītojošā vidusskola, Austrumlatgales profesionālā vidusskola, Kultūras nams, bibliotēka. Bērniem ir iespēja mācīties mūzikas un mākslas skolā, apmeklēt Viļānu Bērnu un jauniešu centru. Novadā darbojas AS Lopkopības izmēģinājumu stacija „Latgale”. Tiek veikti pētījumi arī dabaszinātnēs un techniskajās zinātnēs.

 

Lielākā daļa saieta aktīvitāšu notiks Viļānu vidusskolas un Kultūras nama telpās, kas atrodas pašā pilsētas centrā.

 

Saieta dalībnieku apmešanās paredzēta vairākās vietās. Saieta norises vietas tiešā tuvumā dzīvošana būs vidusskolas telpās un klosteŗa svētceļnieku mājā. Daļa dalībnieku apmetīsies viesnīcas telpās, kas atrodas apmēram 10 minūšu gājiena attālumā no skolas, vai pie vietējiem iedzīvotājiem. Par apmešanos ārpus minētajām vietām vienosimies atsevišķi. Istabas būs gan mazākam, gan arī lielākam iemītnieku skaitam. Būs siltais ūdens, darbosies dušas. Ēdienreizēs pulcēsimies skolas ēdamzālē. 

 

Pašlaik top plaša,daudzveidīga saieta programma, kas varētu būt interesanta un piemērota visu vecumu saieta dalībniekiem. Katru dienu trīs cēlienos darbosies vairāki desmiti ieviržu gan bērniem, gan pieaugušajiem. Tiek plānotas jau tradicionālās ievirzes: ģimeņu semināri, polītika, vēsture, folklora, latviskā virtuve, latviskie rokdarbi, mūzicēšana, zīmēšana, veidošana, kā arī latviskās rotaļas un dejas, sporta aktīvitātes utt. Ievirzes vadīs Latvijā un pasaulē pazīstami lektori, kā arī sava amata pratēji. Pašiem mazākajiem nodarbības būs kopā ar vecākiem, apmeklējot Bēbīšu skoliņu, bet pirmos skolniekus gaidīs Sprīdīšu skoliņa. Dosimies tuvākās un tālākās ekskursijās.

 

Būs arī  vakara programmas un ikvakara rituāli: kopīgā vakara dziesma, vakara pasaciņa mazajiem un vēlās vakara norises: danči, vakarēšana kopā ar interesantiem cilvēkiem, kas viesosies Viļānos, un, protams, tradicionālā nīkšana ar sarunām un dziedāšanu.

Informācija par saieta dienas kārtību un programmu būs pieejama februārī. Turpmāk, lūdzu, sekojiet informācijai mājaslapā www.3x3.lv un presē.

 

PIETEIKŠANĀS:

 

Ārzemju latviešus lūdzam pieteikties līdz 1. maijam pie koordinātora Arnolda Ruperta, e-pasts liga3x3@iserv.net, 2141 Brunsink N.E., Grand Rapids, MI 49503, USA, tālr. (616)456-8023. Dalības maksa ir US$350,- (277 euro personai (bērniem līdz 7 gadiem puscena)), bet nepārsniedzot $80,- (592 euro) ģimenei.

 

Latvijā dzīvojošie tautieši tiek aicināti rakstīt motīvācijas vēstuli Aloidai un Viktoram Jurčenko, lai pastāstītu par sevi, kā arī pamatotu, kāpēc ģimenei ir svarīgi piedalīties 3x3 saietā. Pieteikties varēsit pa e-pastu aloida.j@inbox.lv vai pa pastu - Zilupes ielā 36, Rēzeknē, LV-4601. Tālr. +371 29147431.

 


 

Atpakaļ


Apskatīt komentārus (0)atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:

JŪSU KOMENTĀRS:


Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA