EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
Panākta vienošanās par vienota patiesā labuma guvēju reģistra izveidi ES
50268
Foto: ltvportals.lv

   22.12.2014

Eiropas Savienībā tiks izveidots publiski pieejams vienots patiesā labuma guvēju reģistrs, kurā būs pieejama informācija par uzņēmumu, tai skaitā ofšoru, īpašniekiem un patiesā labuma guvējiem, paredz Strasbūrā panāktā vienošanās trīspusējās sarunās starp Eiropas Parlamentu (EP), Padomi un Komisiju. EP trīspusējās sarunās pārstāvēja arī likumprojekta virzītājs, deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība).


“Gadiem kriminālajām aprindām Eiropā bija iespēja izmantot ārzonu kompāniju anonimitāti, lai slēptu savus darījumus. Izveidojot vienotu patiesā labuma guvēju reģistru, tiks noņemts slepenības plīvurs no ofšoriem. Tas būs nozīmīgs devums cīņai pret naudas atmazgāšanu, kā arī nodokļu krāpšanās shēmām,” uzsver EP deputāts un likumprojekta virzītājs K. Kariņš. Reģistra izveidošana padara daudz stingrāku sākotnējo Eiropas Komisijas piedāvāto likumprojektu un ir Latvijas Eiropas Parlamenta deputāta K.Kariņa virzīts priekšlikums. 


Trīspusējo sarunu laikā panāktā vienošanās paredz uzlabojumu veikšanu uzņēmumu reģistros un starpvalstu sadarbību, atklājot patiesos labuma guvējus. Tas ļautu uzzināt kam un kur ir jāmaksā nodokļi, veicinātu godīgu konkurenci un līdz ar to arī uzlabotu investīciju klimatu dalībvalstīs. Panāktā vienošanās nozīmē, ka tiesībsargājošajām iestādēm, kā arī bankām, juristiem, auditoriem un likumprojektā atrunātām institūcijām būs pieejama informācija par patiesā labuma guvējiem visā ES. Tāpat informācija būs pieejama mediju pārstāvjiem un citām institūcijām un personām, veicot reģistrācijas procesu.


Vakar, 16.decembri, Strasbūrā ap pusnakti noslēdzās 7 stundas ilgušās pēdējās un izšķirošās sarunas starp Eiropas Parlamentu, Padomi un Komisiju par šo likumprojektu. Trīspusējo sarunu laikā panāktā vienošanās par likumprojekta gala versiju ir jāatbalsta ES dalībvalstu vēstnieku sanāksmei (COREPER) un EP atbildīgajam komitejām un tad par to gala balsojumā jālemj Eiropas Parlamentam. Ja Parlaments apstiprinās likumu nākamā gada sākumā, ES vienotais reģistrs darbosies no 2017. gada. Darbs pie direktīvas izstrādes tika uzsākts iepriekšējā EP sasaukuma laikā un par tā virzītāju kolēģi no Ekonomikas un monetāro lietu komitejas nominēja Krišjāni Kariņu. Š.g. 11.martā Eiropas Parlaments ar nozīmīgu balsu vairākumu atbalstīja likumu 1.lasījumā un tika uzsākta saruna procedūra jeb trialogs ar Eiropas Padomi un Komisiju, lai vienotos par likumprojekta gala tekstu. 


Krišjānis Kariņš Eiropas Parlamentā strādā Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā. 


 

Atpakaļ


Apskatīt komentārus (0)atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:

JŪSU KOMENTĀRS:


Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA