EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
“Kamoliņš” un “Dūdalnieki” viesosies Brazīlijā
82350
Sadraudzības sarīkojumā Mansfīldā (Mansfield) kopā ar “Jauno Jāņu Orķestri”

Māris Pūlis    14.11.2017

 

Atsaucoties Dienvidamerikas un Karību Latviešu apvienības (DAKLA) aicinājumam, tautas deju kopa “Kamoliņs” kopā ar folkloras kopu “Dūdalnieki” no 09. novembra līdz 21.novembrim 24 dalībnieku sastāvā atrodas Brazīlijā. Apmeklējot Novaodesas (Nova Odessa) un Ižuī (Ijuí) pilsētas, abas Ziemeļanglijas latviešu mākslinieciskās kopas uzstāsies, vadīs un piedalīsies diskusijās par folkloru un dzīvi diasporā un kopā ar Brazīlijā dzīvojošajiem tautiešiem svinēs Latvijas Republikas proklamēšanas 99. gadadienu 18. novembrī.

 

Tautas deju kopa “Kamoliņš” (vad. Māris Pūlis), ir vecākā ārpus Latvijas darbojošā deju kopa, kas bez pārtraukuma aktīvi uzstājas kopš dibināšanas 1950. gadā Ziemeļanglijas pilsētā Līdsā (Leeds). Jau kopš izveidošanas deju kopas mērķis ir bijis izkopt etnografiskās tautas dejas, un tas netiek aizmirsts arī šobrīd. Pirmais dejotāju koncerts ārpus Lielbritanijas notika 1956. gadā Sicīlijā, un no tā laika deju kopa ir viesojusies daudzviet pasaulē. Pēdējo gadu nozīmīgāko Kamoliņa apmeklēto vietu vidū īpaši jāizceļ Sibirija, kur kopīgi ar folkloras kopu “Dūdalnieki” dejotāji uzstājās Omskā, Krasnojarskā un Augšbebros. Deju kopa regulāri piedalās Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos, kā arī kultūras sarīkojumos Lielbritanijā un citās Eiropas valstīs. 

https://www.facebook.com/KamolinsDancers

http://www.bradforddvf.co.uk/kamolins/kamolins-latvian-dance-group


 

“Dūdalnieki” ir latviešu folkloras kopa no Ziemeļanglijas, kuŗa Raimonda Dāles vadībā kopā dzied, spēlē un danco jau no 1983. gada. Grupa svin latviešu gadskārtas un piedalās dažādos sarīkojumos, koncertē arī ārzemēs un rēgulāri piedalās folkloras festivālā Baltica Latvijā. Dūdalnieku dalībnieku senči nāk no dažādiem Latvijas novadiem,  tā ļaujot kopai svešumā pārstāvēt visu Latviju. Kopa dzied un spēlē melodijas no Kurzemes krasta līdz Latgales austrumu robežai, kā arī melodijas, kuŗas ir pierakstītas ārpus Latvijas robežām. 2017. gadā iznāca kopas piektais albums “Svešu zemi staigādams”.

www.dudalnieki.co.uk 

https://www.facebook.com/Dudalnieki


 

Novaodesā latvieši ir sākuši iebraukt jau kopš 1906. gada. Laika gaitā ir dibinātas vairākas latviešu organizācijas, kuŗas nu jau savu darbību ir pārtraukušas, toties 1979. gadā savu darbību uzsāka Brazīlijas Latviešu Kultūras apvienība, kuŗa joprojām turpina rūpēties par latviešu kultūras pieejamību Brazīlijā.

 

Ižuī latvieši ir sākuši iebraukt kopš 1892. gada, bet Ižuī Latviešu Kultūras centrs tika dibināts 1987. gadā.

 

1989. gadā tika dibināta pirmā latviešu tautas deju kopa Brazīlijā „Staburags”. Kopš 2004. gada „Staburaga” vadītājs ir Sandro Roberto Medeiros un tajā dejo 24 dejotāji (11 vīrieši un 13 sievietes). „Staburags” regulāri piedalās tautas deju festivālos Brazīlijā un Arģentīnā. 2014. gadā pirmo reizi arī viesojās Latvijā, kur tikās ar kultūras ministri Daci Melbārdi, piedalījās Jaunjelgavas pilsētas svētkos un uzlaboja savu deju prasmi pie tautas deju kopas „Dancis”.

 

Šobrīd Ižuī darbojas arī pusaudžu deju kopa „Jautrais pāris” un bērnu deju kopa „Ķipari”. 

https://www.facebook.com/LetoniaBrasil

http://www.letoniabrasil.org

https://www.facebook.com/grupostaburags

 

Mēs pateicamies mūsu draugiem – Daugavas Vanagu Anglijas fondam, Līdsas un Bradfordas Daugavas Vanagiem, Latviešu izglītības fondam Lielbritanijā, Latviešu Nacionālajai padomei Lielbritanijā un Pasaules brīvo latviešu apvienībai,  kuŗi atbalstīja mūs,  un ceram uz turpmāku sadarbību, vienojot diasporas latviešus un izrādot mūsu tautas kultūru un tradicijas pasaulē.


 

Atpakaļ


Apskatīt komentārus (0)atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:

JŪSU KOMENTĀRS:


Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA