EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
”Kamoliņam” – 66
73603

   18.10.2016

 

Tikko  latvieši bija  ieradušies Anglijā 1947. gadā ‒ ar cerību uz drīzu atgriešanos brīvā Latvijā, līdztekus maizes darbam viņi iesāka arī kultūras rosmes. Tā 1950. gada 29. janvārī Līdsā nodibināja latviešu tautas deju kopu „Kamoliņš” un dažus gadus vēlāk – bērnu deju kopu „Auseklītis”.

 

„Kamoliņš” uzsāka aktīvu darbību, piedaloties daudzos sarīkojumos Anglijā un ārzemēs: dziesmu svētkos Londonā 1951. gadā, starptautiskā festivālā Velsā 1953. gadā, Edinburgā 1955.gadā, Īrijā (kopā ar „Saktu”) 1956. gadā, ELJAs kongresā Vācijā 1957. gadā, kopā ar „Pērkonīti” Zviedrijā 1960. gadā un Isle of Man 1963. gadā. „Kamoliņš” dejojis visās dziesmu dienās Anglijā un Eiropā, arī ELJAs kongresos un ar Londonas dejotājiem Zviedrijā,  „Brīvības kuģa” brauciena laikā. Liels emocionāls piedzīvojums bija pirmoreiz viesojoties Latvijā 1990. gadā un uzstājoties kopā ar folkloras kopu „Budēļi”, kā arī piedalīšanās 2013. gada Dziesmu un deju svētkos Latvijā un 2014. gadā ceļojuma kopā ar folkloras kopu „Dūdalnieki” pie tautiešiem Sibirijā . ”Kamoliņš”  turpina dejot Lielbritanijā, Francijā, Gērnzijā, Īrijā, Beļģijā un Latvijā. Nākamgad „Kamoliņš” plāno apciemot Vāciju un Brazīliju.

 

„Kamoliņš” ir apbalvots ar atzinības rakstiem, pulkveža Januma balvu un 2008. gadā saņēma ieguva Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas atzinību par sekmīgu latviešu tautas kultūras un tradiciju kopšanu.

 

Darbības laikā „Kamoliņā”  dejojuši  aptuveni 240 dejotāji, kopa piedalījuaies ap 580 sarīkojumos un notikuši ap 5000 mēģinājumiem. Paldies jaunajiem dejotājiem, kuŗi pēdējā laikā iebraukuši no Latviijas un tagad dejo kopā ar mums! „Kamoliņš” cer, ka labā sadarbība ar „Dūdalniekiem” turpināsies un mums, vecākajai latviešu tautas deju kopai ārpus Latvijas, nākotne būs gaiša.

 

12. novembrī plkst. 16 DVF Bradfordas namā „Kamoliņš” svinēs  66 gadu jubileju. Sarīkojumā apsolījušies piedalīties draugi no Londonas, Peterborough, Līdsas un Dublinas. Aicinām bijušos „Kamoliņa” dejotājus, draugus, radus un visus dalīties ar mums šajos svētkos! 

 

Tautas deju kopa „Kamoliņš”

 


 

Atpakaļ


Apskatīt komentārus (0)atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:

JŪSU KOMENTĀRS:


Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA