EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
DVF valdes priekšlikums „Straumēnu” attīstībai
37416

   19.08.2013

Lai delegāti būtu labāk informēti 8. septembŗa DVF pilnsapulcē, svētdien, 4. augustā, DVF valde aicināja nodaļas pārstāvjus un Fonda biedrus iepazīties ar ierosināto „Straumēnu” attīstības projektu. Sapulcējās ap 40 klausītāji no vairākām nodaļām. Piedalījās arī „Straumēnu” territorijas iedzīvotāji un mājas iemītnieki, kam informācija tika sniegta jau dažas nedēļas iepriekš.

Krišs Ligers klātesošiem atgādināja mājas vēsturi. Māja reiz nesusi lielu peļņu un devusi iespēju nopirkt Rīgas viesnīcu. Bet pēc Rīgas viesnīcas nopirkšanas mazāk uzmanības pievērsts „Straumēnu” īpašumam un iedzīvotāju vajadzībām. Lielajā mājā daudzas istabas tika atstātas novārtā, elektrības, ūdens apgādes un apkures sistēma noveco un tagad ir bīstamā stāvoklī. Zaudēts arī aprūpes mājas statuss, jo nebija iespējams izpildīt pašvaldības prasības. Arī laiki ir mainījušies. Nav vairs tāda pieprasījuma jo vecāki cilvēki grib pēc iespējas palikt savās mājās un būt patstāvīgi. Lielās mājas istabas stāv tukšas, lietojamas ir tikai dažas.

Pēteris Pētersons, sniedzot finanču pārskatu par pēdējiem 20 gadiem, norādīja, ka kopš Rīgas viesnīcas iegūšanas „Straumēnu” ienākumi ir slīdējuši uz leju un jau 12 gadus viesnīca ir devusi lielas summas, lai „Straumēnus” uzturētu. Pirms pieciem gadiem „Straumēnos” sākās pirmais attīstības projekts, remontējot Zviedru zāli, virtuvi un bāra telpu, lai varētu piesaistīt angļu un citu tautību viesus. Telpu pieprasījumi kāzām un konferencēm šais gados ir pieauguši un 2013. gadā sagaidīta peļņa, taču šī peļņa nesegs visu lielajā mājā nepieciešamo remontu izmaksas.

DVF valde nolēma, ka attīstības plāns ir nepieciešams, lai palielinātu peļņu, lai veiktu remontus, kas uzturētu īpašumu, un lai labāk atbalstītu latviešu sabiedrību. Pārskatot vairākas izvēles un pārbaudot tirgus apstākļus īpašuma apkārtnē, DVF valde ierosinājusi lielajā mājā izdarīt kapitālremontu, pārveidot tagadējās 30 istabas par 20 kvalitātīvām istabām, katru ar savu vannas istabu. Pirmajā stāvā, tur, kur pašreiz atrodas virtuve, plānots izveidot mājas viesiem jaunu ēdamistabu un mazu bāru ar atpūtes telpu. Krišs Ligers par visu pastāstīja sīkāk, parādot architekta plānus visiem trijiem stāviem.

Šāda projekta izmaksas ir lielas un bez bankas aizdevuma nebūs iespējamas. Tāpēc DVF priekšsēdis Uldis Reveliņš un kasieris Pēteris Pētersons bija sagatavojuši provizorisku biznesa plānu un tikušies ar bankas menedžeru, kas projektu uztvēris ļoti pozitīvi.

Bija daudz klausītāju jautājumu, un liela daļa šo projektu uzskata par labi sagatavotu un nepieciešamu. Lai projektu varētu drīzāk īstenot, DVF valde ļoti cer uz delegātu rudens pilnsapulces akceptu, kam varētu sekot gatavošanās pārbūves konkursam. Pārbūvi varētu sākt ziemas mēnešos, un tā ilgtu līdz vēlam pavasarim. Pārbūve neskars sarīkojumus Zviedru zāles telpās, un ienākumi samazināsies tikai atkarībā no tā, cik istabu lielajā mājā būs izdotas.

Ilze Grickus
 

Atpakaļ