EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
Uzņēmēju pasaules čempionātā "GIGI bloks" iegūst otro vietu
49594

   21.11.2014

 

Šogad no 17. līdz 19. novembrim Kopenhāgenā jau ceturto reizi norisinājās radošo uzņēmēju pasaules čempionāts “Creative Business Cup”, kas katru gadu pulcē talantīgākos un radošākos uzņēmējus starptautiskajā finālā. 2014. gada laikā 4 000 uzņēmumi piedalījās nacionālās atlases sacensībās, lai iegūtu tiesības pārstāvēt savu valsti šajās sacensībās.


Visiem 55 valstu pārstāvjiem bija jāprezentē sava biznesa ideja starptautiskas un profesionālas žūrijas priekšā. Tikai 16 uzņēmumi iekļuva nākamajā kārtā un prezentēja savu uzņēmumu žūrijas un skatītāju priekšā. Balstoties uz žūrijas lēmumu, tika izvēlēti 5 finālisti, kas sniedza prezentācijas trešo reizi Dānijas kroņprinča un valsts nacionālo mediju klātbūtnē. Pēc šīm prezentācijām tika izvēlēti pirmo trīs vietu uzvarētāji.


Balvas pasniedza Dānijas kroņprincis Frederiks, uzsverot radošas domāšanas nozīmi mūsu ikdienas dzīvē un cildinot radošo uzņēmēju spējas. Pirmo vietu ieņēma uzņēmums no Polijas, bet Latviju pārstāvošais uzņēmums GIGI bloks ieguva godpilno otro vietu un veicināšanas balvu 10 000 dolāru apmērā. Tas ir liels sasniegums Latvijai un pierāda mūsu radošo industriju spēku.


Uzņēmuma GIGI bloks produkts ir lielizmēra celtniecības klucīši, kas atdzīvina iztēli un iedvesmo bērnus radīt un veidot pašiem savus stāstus, izgudrojumus, celtnes un dzīvniekus. Tie ir ērti savienojami, viegli un droši, veidoti no videi draudzīga un izturīga kartona. Žūrijas viedoklis par GIGI bloks: “Komanda izmanto radošo procesu, lai radītu ko neordināru no ikdienā izmantojamiem materiāliem. Viņi ir pārliecinājuši žūriju par savu potenciālu ar labu produktu un ievērojamu dizainu. Radošums ir klātesošs gan pašā uzņēmumā, gan tiek ienests arī GIGI bloks lietotāju dzīvē.”


GIGI bloks uzņēmuma vadītāja Ilona Viļuma: “Šis konkurss ir viens no vērtīgākajiem ceļiem, kas ieved uzņēmumu starptautiskajā arēnā. Iedomājieties – satikt, prezentēt biznesu un saņemt ieteikumus no ietekmīgākākajiem biznesmeņiem un uzņēmumu pārstāvjiem  – tādiem kā Kauffman, Lego, IKEA group, Entrepreneur Magazine. Ātra rekacija, spēja krtiski vērtēt atgriezenisko saiti, ieviešot tūlītējas izmaiņas GIGI bloks produkta prezentācijā, iespējams deva to pēdējo soli, lai mēs iekļūtu konkursa TOP 3.”

 

Jauno uzņēmēju centra pārstāve Līva Brēmere: “Man bija tas gods vērot GIGI bloks panākumus “Creative Business Cup” konkursā un just viņiem līdzi klātienē. Tas ir liels sasniegums Latvijai un pierāda mūsu spējas radošo industriju jomā. GIGI bloks ceļš ir tikai pašā sākumā un nākotne šim uzņēmumam solās būt ļoti veiksmīga. Latvija viennozīmīgi var!”


Kultūras ministrijas Radošo industriju nodaļas vadītājas p.i. Zanda Tamuļone: “Mums ir milzīgs prieks, ka Latvijas radošas uzņēmējdarbības potenciāls ir novērtēts starptautiskajā vidē. Kultūras ministrija jau otro gadu sadarbībā ar partneriem nodrošina nacionālo radošo uzņēmēju atlasi šim ievērojamajam konkursam un ceram arī nākamgad atbalstīt jaunos un spējīgos Latvijas radošo industriju censoņus.”


Uzņēmums GIGI bloks tika izvēlēts pārstāvēt Latviju “Creative Business Cup” konkursā, balstoties uz nacionālās atlases procesu un rezultātiem. Konkurss tapis sadarbībā ar Kultūras ministriju. 


Plašāka informācija par konkursu: http://www.creativebusinesscup.com

Plašāka informācija par GIGI bloks: http://gigibloks.com


 


 

Atpakaļ


Apskatīt komentārus (0)atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:

JŪSU KOMENTĀRS:


Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA