EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
Neatklātā koncertzāle
126541

   11.10.2022

 


6. oktobrī radošu darbību uzsākusi jauna, daudzfunkcionāla kultūras telpa – klavierbūves uzņēmuma “Klavins Piano SIA” koncertzāle Kuldīgā. Jaunās koncertzāles atklāšanas svinības nav paredzētas, taču tās mērķi un plānotās aktivitātes ļaus to laika gaitā iepazīt kā klaviermūzikas novatorisma un drosmīga radošuma vēsmām bagātu kultūras telpu ne vien Kuldīgā, bet arī Latvijā un visā pasaulē.

 

“Klavins Piano” koncertzāles galvenais mērķis ir, iedibinot jaunas un neparastas tradīcijas, bagātināt Kuldīgas pilsētas, tās novada un visas Latvijas kultūras dzīvi ar vēl nebijušiem pasākumiem, kā arī popularizēt klaviermūziku kā vienu no Kuldīgas pilsētas kultūras identitātes stūrakmeņiem. Jaunā koncertzāle būs radošu inovāciju un eksperimentu telpa, kas uzņems virtuozus pasaules klases māksliniekus, rīkos starptautiski nozīmīgas koncertprogrammas, pārsteidzošas vizuālās mākslas izstādes un teātra izrādes, kas būs pieejamas ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Galvenais pasākumu organizētājs koncertzālē būs pats uzņēmumus “Klavins Piano”, kā arī kultūras organizācijas, privāti uzņēmēji, mūziķi un mākslinieki, kas vēlas noīrēt koncertzāles telpas saviem kultūras pasākumiem.

 

Koncertzāles kodols ir klavierbūves meistara un uzņēmuma “Klavins Piano” vadītāja Dāvida Kļaviņa radītās “Una Corda M189” – 88 taustiņu, vienstīgu un atvērta korpusa konstrukcijas “Una Corda” sērijas klavieres, kas paredzētas koncertiem un skaņdarbu ierakstiem. “M189” ir pasaulē vienīgās šāda veida klavieres, par kuru skanējuma izcilību varēs pārliecināties ikviens jaunās kultūras telpas apmeklētājs.

 

“Gluži kā klavieres ir pārsteigumiem bagāts mūzikas instruments, kura skanējuma un izmantošanas iespēju diapazons vēl aizvien balansē uz nesasniegta horizonta līnijas, arī “Klavins Piano” koncertzāle ir neparastiem atklājumiem un pozitīviem pārdzīvojumiem bagāts pārsteigums. Tā ir Neatklātā koncertzāle – noslēpums, savādākā koncertzāle Latvijā, spilgta zīme Kuldīgas un Latvijas kultūras dzīvē”, stāsta Dāvids Kļaviņš, uzņēmuma “Klavins Piano” vadītājs, “Koncertzāles “inaugurācijas” pasākumu nerīkojam, jo katrs Neatklātās koncertzāles pasākums – vai tas būtu krāšņs flamenko dejas uzvedums klaviermūzikas pavadījumā, vai tehno klaviermūzikas festivāls sirreālisma gleznu ietvarā – būs kā īpaši koncertzāles svētki, kas to atklās aizvien no jauna un no kāda neordināra aspekta. Svarīgāk par koncertzāles svinībām mums ir nodrošināt mākslinieciski augstvērtīgu pasākumu repertuāru, kas būtu pieejams ne vien augsta profila klientiem, bet arī sociāli neaizsargātajām sabiedrības grupām.”

 

Tuvāko mēnešu pasākumu programma šobrīd piedāvā divus klavieru koncertus – svētdien, 23.oktobrī - Vestarda Šimkus koncerts ar Kloda Debisī (Claude Debussy) ciklu “24 prelūdijas” un svētdien, 30.oktobrī Arnis Zandmanis spēlēs J. S. Baha 12 prelūdijas un fūgas no “Labi temperētā klavesīna” 1. sējuma. Tālākā programma šobrīd tiek veidota, biļetes koncertiem var iegādāties Biļešu paradīzē (www.bilesuparadize.lv/lv/location/1713).

 

Jau šobrīd Neatklātajā koncertzālē norisinās Kuldīgas novada mākslinieka Valda Līcīša gleznu ekspozīcija “Retrospekcija”, piedāvājot vairāk nekā divdesmit mākslinieka gleznas, kas lielākoties veltītas Kuldīgas pilsētas tēmai. No 5. novembra un katru sestdienu no plkst. 11:00-13:00 Valda Līcīša glezniecības studija piedāvās kursus gleznošanā.

 

Ik mēnesi pēdējā sestdienā, sākot ar 29.oktobri pulksten 15:00, Dāvids Kļaviņš lūgs iedzīvotājus uz “Kuldīgas Forumu”, kura ietvaros Kuldīgas pilsētas un novada iedzīvotāji aicināti radošā un neformālā gaisotnē apspriest novada un Latvijas mēroga aktualitātes, ar mērķi, risināt sabiedrībai un valstij nozīmīgus jautājumus.

 

“Klavins Piano” koncertzāle atrodas netālu no Kuldīgas vēsturiskā centra, radošajā kvartālā Kaļķu ielā 16, blakus uzņēmuma klavierbūves darbnīcai. Tā izveidota bijušajā Kuldīgas autotransporta uzturēšanas un remonta uzņēmuma “ATU” autobusu remonta angārā.

 

Koncertzāles platība ir 340 m2, tajā paredzētas 160 sēdvietas. Zāle ir pielāgojama dažādu mūzikas žanru koncertiem, vizuālās mākslas izstādēm, teātra un dejas izrādēm, kā arī piemērota kongresu, konferenču, pieņemšanu rīkošanai.

 

Par uzņēmumu “Klavins Piano”

SIA “Klavins Piano” dibināta Kuldīgā, 2020. gada 22. septembrī. Uzņēmuma darbības pamatvirzieni ir tās dibinātāja un vadītāja, klavierbūves meistara Dāvida Kļaviņa radīto unikāla dizaina un skanējuma akustisko klavieru izgatavošana pēc pasūtījuma, mākslinieciski augstvērtīgu kultūras pasākumu organizēšana jaunās koncertzāles ietvaros, kā arī sadarbība ar Latvijas un pasaules mūziķiem, atbalstot to radošos projektus – koncertus un skaņdarbu ierakstus ar uzņēmuma veidotajām klavierēm.

 

“Klavins Piano” darbības laikā Latvijā īstenoti divi nozīmīgi klavierbūves projekti. 2021. gada vasarā uzņēmums iepazīstināja ar jaunu ”Una Corda” sērijas projektu – mazākajām un vieglākajām 52 taustiņu klavierēm “Una Corda EL”, kas šobrīd ir arī viens no uzņēmuma pieprasītākajiem produktiem. Savukārt, 2022. gada sākumā pabeigts viens no Dāvida Kļaviņa vērienīgākajiem projektiem, “Zelta klavieres” – pasaules otrās lielākās koncertklavieres “M450i” klientam Amerikā, Floridā.

 

Jau tuvākā gada laikā uzņēmums “Klavins Piano” plāno īstenot divus jaunus klavierbūves projektus. Sadarbībā ar Sāru Nikolsu (Sarah Nicolls), pianisti no Lielbritānijas, top jauns klavieru modelis “Future Piano”, kā arī attīstības gaitu uzņēmis “Una Corda” flīģeļa projekts.

 

Dāvida Kļaviņa radītās klavieres radušas mājvietu daudzās pasaules valstīs, tostarp ASV, Kanādā, Singapūrā, Ķīnā, Vācijā, Norvēģijā, Beļģijā, Itālijā, Francijā, Zviedrijā, Igaunijā, Ungārijā, Lielbritānijā un Latvijā.

 


 

Atpakaļ