EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
Likteņdārzs saņēmis dāvanā unikālu Daugavas aerofoto kollekciju
109257

   03.12.2019

 

 

18. novembrī, Latvijas valsts svētku dienā, Kokneses fonds saņēmis īpašu dāvinājumu Likteņdārzam – Latgales Fotografu biedrības dibinātāja, fotomākslinieka Igora Pliča lielformāta fotografijas, kuŗās redzama Daugava visā tās gaŗumā Latvijas territorijā, no Piedrujas līdz jūras vārtiem, kur Daugava satiekas ar Baltijas jūru. Mākslinieka unikālā fotografiju kollekcija apkopota izstādē “Daugav` abas malas”, kas ir meistara veltījums Latvijai.

 

Fotomākslinieks Igors Pličs Likteņdārzam uzdāvinājis vairāk nekā 100 izcilus attēlus, kas kopā veido 150 metrus garu fotografiju rindu. Izstāde, sākot no nākamā gada pavasaŗa, būs apskatāma Likteņdārza amfiteātrī.

 

Sandra Kalniete, Eiropas Parlamenta deputāte, Kokneses fonda padomes priekšsēdētāja: “Likteņdārzs pieņem šo dāvinājumu ar lielu aizkustinājumu – tā ir patiesi unikāla fotografiju kollekcija, kas ir arī mūsu laikmeta liecība, jo atspoguļo gultnes izmaiņas, kas radušās 20. gadsimtā. Tā rāda Daugavas varenību, mūsu dižupes vārdos neizsakāmo un apbrīnojamo skaistumu. Attēlu apjoms ir grandiozs un šie Daugavas aerofoto kļūs par vēl vienu iecienītu apskates objektu Likteņdārza viesiem – līdzās amfiteātrim un karogu mastu ansamblim, līdzās Liktens gātei, Skatu terasei un citiem mūsu ciemiņu novērtētiem pieturpunktiem Likteņdārzā.”

 

Likteņdārzs ir unikāla, par ziedojumiem veidota piemiņas vieta, kas pēc pasaulē pazīstama Japānas ainavu architekta Šunmjō Masuno (Masuno Shunmyō) projekta top uz salas Daugavā pie Kokneses. Likteņdārzu aizsargā 2018. gadā Saeimā pieņemts īpašs Likteņdārza likums.

 

Likteņdārzs top kā gaišas atceres dārzs, kur svinēt latviešu tautas izturību un gara spēku. Tas veltīts visu latviešu piemiņai, kuŗi 20. gadsimtā gājuši bojā vai cietuši svešu varu dēļ. Dārzs apvieno izcilu kultūrainavu, architektūru ar Kokneses pussalas dabas un Daugavas krāšņumu. Likteņdārza attīstībai ziedojuši tūkstošiem Latvijā un ārvalstīs dzīvojošo tautiešu un desmitiem uzņēmumu, Kokneses fonds ar pateicību un līdzjutību pieņem testamentāros un piemiņas ziedojumus. Ik gadu Likteņdārzu apmeklē 70 000 – 100 000 viesu, no kuriem aptuveni 30% ir bērni un jaunieši.

 


 

Atpakaļ


Apskatīt komentārus (1)atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:

JŪSU KOMENTĀRS:


Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA