EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
LĀZA aicina pieteikties Ojāra Veides Fonda stipendijai 2024/2025
131294
Ojāra Veides fonda stipendiāts Dr. Vadims Ņefjodovs (trešais no kreisās) kopā ar itāļu kolēģiem Clinica San Francesco

Kamena Kaidaka, LĀZA biroja vadītāja Latvijā    22.02.2024

 

 

 

Līdz 15. septembrim Latvijas jaunie ārsti, rezidenti un citas ārstniecības personas ar augstāko medicīnisko izglītību var iesniegt pieteikumu Ojāra Veides Fonda stipendijai, ja apmācības paredzētas 2024/25 gadā. 

 

Ojāra Veides fonda mērķis ir atbalstīt Latvijas speciālistus, kas strādā veselības aprūpes laukā Latvijā un kuriem ir izdevība un vēlēšanās papildināt profesionālās zināšanas kādā mācību iestādē ārzemēs. Stipendija paredzēta ceļa naudas, dzīvesvietas, maksas par mācībām, uztura izdevumu segšanai. Līdz pat 2021. gadam fonds galvenokārt atbalstīja Latvijas jauno ārstu un zobārstu profesionālo pilnveidi, bet kopš 2021. gada pretendentu loks ir paplašināts un stipendiju var saņemt arī citas ārstniecības personas, piemēram, fizioterapeiti, rehabilitologi, farmaceiti u.c.

 

Katru gadu 4-6 pretendentiem ir iespēja saņemt stipendiju $1000 līdz $ 2500 apmērā. Pieteikumus vērtē fonda valde, kurā sabiedriskā kārtā darbojas Dr. Juris Lazovskis, Dr. Inese Flude un Dr. Ingrīda Šketris (Kanāda). Fonda darbība ir cieši saistīta ar Latviešu ārstu un zobārstu apvienības (LĀZA) darbību.

 

Lai pieteiktos stipendiju konkursam, pretendentiem ir jānosūta pieteikuma e-pasts uz laza@lazariga.lv, pievienojot visus dokumentus (faila nosaukumā norādot uzvārdu un doc. saturu), tēmā norādot Ojāra Veides Stipendiju fondam. Pieteikšanās kārtība www.lazariga.lv sadaļā Stipendijas.

 

Ojāra Veides stipendiju fondu 1999. gadā Kanādā dibinājusi Saskačevanas universitātes profesore Emma Irēne Groduma (1916-2007), kas testamentā novēlēja daļu mantojuma fonda izveidei, lai godinātu savu brāli LU medicīnas studentu Ojāru Kārli Veidi, kas zaudēja dzīvību Otrajā pasaules karā. Fondu vada asoc. prof. Juris Lazovskis. Ekspriekšsēdis - Kaspars Tūters (Kanāda).

 

Stipendiāta pieredze:

Vadims Ņefjodovs, plastikas ķirurgs Latvijas Mikroķirurģijas centrā, Ojāra Veides fonda stipendiāts 2022 

No 2022. gada decembra līdz 2023. gada februārim piedalījos pieredzes apmaiņas praksē Itālijas pilsētā Veronā, kur apguvu plaukstas ķirurģiju ortopēdijas klīnikā Clinica San Francesco. Šī klīnika Itālijā izceļas ar veiksmīgu jaunāko tehnoloģiju ieviešanu pacientu aprūpē. Vēlējos doties praksē uz šo klīniku, lai apgūtu plaukstas operāciju tehnikas, kuras šobrīd Latvijā netiek praktizētas. Latvijā plaukstas locītavu endoprotezēšana šobrīd nav valsts apmaksāta, savukārt implanti ir pārāk dārgi, lai pacienti varētu atļauties tos nopirkt paši. Taču, lai ieviestu šīs tehnoloģijas Latvijā, pirmais solis ir šo tehnoloģiju apgūšana. Šobrīd ar kolēģiem strādājam pie tā, lai rastu iespēju arī Latvijas pacientiem šādu ārstēšanu saņemt. Prakses brauciens nebūtu iespējams bez atbalsta, ko saņēmu no ERASMUS programmas, kā arī Ojāra Veides fonda.


 

Atpakaļ