EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
LĀZA aicina Latvijas medicīnas studentus pieteikties Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendijai 2024!
131293
Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendiāte RSU studente Elīna Fainveice un fonda dibinātājs Dr. Eriks Niedritis Latvijas Ārstu biedrībā LĀZA sarīkojumā 2023. gada 30. jūnijā // Foto: no LĀZA arhīva

Kamena Kaidaka, LĀZA biroja vadītāja Latvijā    22.02.2024

 

 

 

Latvijas medicīnas studentiem ir iespēja apliecināt savu domu spēku, savu mērķu skaidrību un pieteikties atbalstam, ko sniedz diasporas ārstu dibinātais Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonds, jau kopš 2005. gada atbalstot nākamos ārstus. 

 

Līdz 15.aprīlim Latvijas medicīnas augstskolu vecāko kursu studentus aicinām pieteikties Latviešu ārstu un zobārstu apvienības (LĀZA) ikgadējai Prof. Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendijai. 

 

Stipendijas tiek piešķirtas Latvijā studējošiem vecāko kursu medicīnas studentiem, kam ir ne tikai labas sekmes mācībās, plašs interešu loks, bet kas arī savu turpmāko dzīvi ir nolēmuši saistīt ar ārsta profesiju Latvijā. Nozīmīga ir arī studenta finansiālā situācija, skaidrība par līdzekļu izlietojumu, aktīva dzīves pozīcija, piedaloties sabiedriskajā dzīvē. 

 

Otrā atlases kārta – intervija notiks klātienē maijā, kad lēmumu pieņems "Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda" stipendiju komisija. Stipendijas apjoms ir no 400 līdz 1000 EUR. 

 

Kopš 2016. gada tiek piešķirtas arī veicināšanas stipendijas. Pretendentiem, kas saņēmuši veicināšanas stipendiju, ir iespēja atkārtoti pretendēt uz pilno stipendiju.

 

Aicinām augstskolu pasniedzējus, īpaši jau tos, kas paši reiz bijuši LĀZA stipendiāti, aktīvi iesaistīties, lai atbalstu saņemtu tie, kam tas visvairāk vajadzīgs! Stipendiju svinīga pasniegšana notiks Rīgā, 21. jūnijā, kad atkal varēsim tikties ar LĀZA biedriem! 

 

Informācija par pieteikšanās kārtību LĀZA mājaslapā www.lazariga.lv sadaļā Stipendijas.

 

Stipendiātes viedoklis:

Elīna Fainveice, RSU 5 kursa studente, RSU Pediatrijas pulciņa vadītāja, Prof. Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendiāte, 2023

“2023. gada jūlijā profesionālās apmaiņas programmas ietvaros devos uz Varnu (Bulgārija), kur mēnesi biju praksē St. Marina Hospital Bērnu hematoonkoloģijas nodaļā. Biju patīkami pārsteigta par to, cik atbalstošs bija nodaļas personāls. Mūsu mentori-dakteri daudz uzmanības pievērsa pacientu fizikālajai izmeklēšanai. Augusta beigās devos uz Poznaņu (Polija), kur notika Eiropas Onkologu skolas rīkotie kursi studentiem “Multidisciplinārā pieeja onkoloģijā”. Ar medicīnas studentiem un profesoriem strādājām pie projektiem – prezentācijām, ko aizstāvējām kursa noslēgumā. Domāju, ka tā ir liela vērtība jau studiju laikā iepazīties ar topošajiem speciālistiem no dažādām pasaules malām. Par jaunām zināšanām, iemaņām un iespaidiem, ko ieguvu šajā vasarā, vēlos sirsnīgi pateikties LĀZA un Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendijas sniegtajam atbalstam. Esmu pārliecināta, ka starptautiska pieredze ir nepieciešama ikvienam Latvijas medicīnas studentam. “

 

Fonds pastāv, pateicoties LĀZA biedru, draugu un atbalstītāju ziedojumiem. Latviešu ārsta, profesora Ilmāra Lazovska (1931–2003) piemiņa ir saglabāta. Fondu drīz pēc profesora nāves izveidoja LĀZA biedrs Dr. Ēriks Niedrītis (Ņujorka), kurš ir arī fonda vadītājs. 

 

LĀZA aicina ziedot fonda sekmīgai darbībai, ko var ērti veikt lazariga.lv sadaļā Maksājumi.


 

Atpakaļ