EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
Latviešu organizācijas ārzemēs var pieteikt savus projektus Ārlietu ministrijas finansiālajam atbalstam 2021. gadā
114729

   03.11.2020

 

 

Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas vēstniece diasporas jautājumos Elita Gavele 2. novembrī informēja Pasaules Brīvo latviešu apvienību par to, ka diasporas organizācijas visā pasaulē arī nākamgad varēs pieteikt savus projektus Ārlietu ministrijas finansiālajam atbalstam.

 

Kopumā Ārlietu ministrijas budžetā 2021. gadā šim mērķim tiks atvēlēti 158 938 eiro, un ir noteikts, ka maksimālais atbalsts vienam projektam nedrīkst pārsniegt 10 000 eiro, tomēr vairumā gadījumu, kā rāda iepriekšējo gadu pieredze, tiek atbalstīti nelieli projekti aptuveni 1 līdz 2 tūkstošu eiro vērtībā.

 

Priekšroka tiks dota projektiem nacionālās identitātes stiprināšanai, tostarp latviešu valodas un kultūras mantojuma saglabāšanai un popularizēšanai diasporā; diasporas pasākumiem pilsoniskās un politiskās līdzdalības veicināšanai; pasākumiem bērniem un jauniešiem piederības sajūtas Latvijai veicināšanai un pasākumiem diasporas iesaistei Latvijas tautsaimniecības, valsts pārvaldes un zinātnes attīstīšanā.

 

Reģistrētām diasporas organizācijām savi projekti atbalstam jāpiesaka attiecīgās valsts Latvijas Republikas vēstniecībā vai pārstāvniecībā, bet latviešu organizācijas tajās valstīs, kur Latvijas vēstniecības vai pārstāvniecības nav, savus projektus var iesniegt tieši Ārlietu ministrijā, sūtot tos uz e-pastu: diaspora@mfa.gov.lv. 

 

Ārlietu ministrija ir izsludinājusi šādus projektu pieteikšanās termiņus 2021. gadā plānotajiem projektiem:

2020. gada 1. decembris - tiem projektiem, kuru īstenošana paredzēta no 2021. gada 1. janvāra līdz 30. aprīlim;

2021. gada 1. marts - tiem projektiem, kuru īstenošana paredzēta no 2021. gada 1. maija līdz 31. augustam;

2021. gada 1. jūlijs - tiem projektiem, kuru īstenošana paredzēta no 2021. gada 1. septembra līdz 31.decembrim. 

 

Detalizēta informācija par diasporas projektu iesniegšanas kārtību un formu atrodama Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas mājas lapas (www.mfa.gov.lv) sadaļas “Aktualitātes” apakšsadaļā “Saites/Tautiešiem ārzemēs”.

 

PBLA pārstāvniecība

 


 

Atpakaļ


Apskatīt komentārus (1)atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:

JŪSU KOMENTĀRS:


Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA