EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
„Lai Latvijai klātos labi...”
21070

   06.02.2012

Ir atkal janvāris – īpašs mēnesis tiem Vītolu fonda stipendiātiem, kas augstāko izglītību iegūst ar Anglijas Latviešu izglītības fonda (ALIF) atbalstu. 20. janvārī, kad Latvijas zemi beidzot gaišu un tīru bija padarījis tikko uzsnigušais sniegs, pa baltiem ceļiem ar baltām domām un baltām cerībām uz  Balto namu, ALIF priekšsēža Andreja Ozoliņa aicināti, atkal, jau sesto reizi devās piecdesmit Vītolu fonda stipendiāti, lai kopā noskatītos baleta izrādi ,,Tango”.

Dulcie un Andrejs Ozoliņi stipendiātiem bija ne tikai sagādājuši biļetes, bet   arī sarūpējuši  kafijas galdu viesnīcā ”Rīga”. Šoreiz viesu vidū bija ziedotājas Astrīda Jansone un Biruta Heistere, kuŗa savus trīs stipendiātus arī iepriecināja ar iespēju apmeklēt baleta izrādi. Visus ar priekšnesumu priecēja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas 1. kursa studente Dārta Treija.

Jaunieši augstu novērtēja skaisto baleta izrādi, bet vislielāko prieku viņiem sagādāja iespēja būt kaut vienu vakaru kopā ar šiem dāsnajiem, labestīgajiem un dzīves gudrajiem cilvēkiem - Ozoliņu ģimeni. Agnese Katlapa, Korp!Imeria, Anglijas kopas stipendiāte, atzīst: Dzīves laimi veido tie mazie prieka mirkļi, ko piedzīvojam savā ikdienā. Šis vakars bija viens no tādiem mirkļiem, ko atcerēties mūžam.

Īpaši uzmanīgi stipendiāti ieklausījās viņiem veltītajā Andreja Ozoliņa uzrunā. Jūsu svarīgākais darbs pašreiz ir mācīšanās. Mācieties tā, ka vispār dūšīgāk nespējat, lai nekad jums dzīvē nebūtu jāsaka: ja nu es tikai mazliet vairāk būtu pacenties, rezultāts būtu daudz labāks...Augstu izglītības līmeni sasnieguši,  iniciatīvas bagāti studenti ir tie, kas Latvijai ir vajadzīgi, lai valsts varētu attīsties visos virzienos. Nevienas citas valsts pilsonis negādās par to, lai Latvijai klātos labi.

Lai Latvijai klājas labi - tāda allaž ir bijusi Andreja Ozoliņa vēlme, ne velti tik daudz spēka, līdzekļu un sirds siltuma veltīts jauniešu izglītošanai.

Uzziņai. Anglijas Latviešu izglītības fonds jau astoņus gadus palīdz veidot stipru Latviju, sniedzot nesavtīgu palīdzību mazturīgiem, bet talantīgiem Latvijas jauniešiem. 2011./2012. mācību gadā ar ALIF atbalstu Latvijā studē 14 studenti. Vītolu fonds administrē divas Andreja un Dulcie Ozoliņu, četras ALIF, trīs Metas Ūdres piemiņas, vienu Korp! Imeria Anglijas kopas, vienu Laimas Speakmasn-Brown piemiņas, divas Veltas Skultānes piemiņas, vienu Pēteŗa Pētersona un Aivara Juŗa Sinkas stipendiju. Anglijā cilvēki ziedo, atstāj novēlējumus testamentos, uzticas ALIF un Vītolu fondam, jo ir pārliecināti, ka viņu devums būs būtisks ieguldījums Latvijas nākotnē. Ar lielu atbildības apziņu fonda priekšsēdis A. Ozoliņš kopā ar valdi izvērtē, kā ziedojumus tērēt. Ar ALIF atbalstu studē vai jau ir izstudējuši 140 jaunieši.

Vita Diķe


 

Atpakaļ


Apskatīt komentārus (0)atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:

JŪSU KOMENTĀRS:


Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA