EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
3x3 Īrijā 2012. gada Jāņu laikā
18529

   21.10.2011

Šā gada jūlijā manā dzīvē bija kāda neaizmirstama, notikumiem un iespaidiem bagāta nedēļa Liepnā, 3x3 ģimeņu saietā.

Piedzīvotais pilnīgi noteikti pārspēja visas manas pārdrošākās cerības par šo saietu. Es šeit vienkopus satiku tik daudz pozitīvu cilvēku, kuŗi jūtas lepni par to, ka ir latvieši, - ka pilnīgi aizmirsās līdz šim citur sastaptais negātīvisms, nīgrums un neiecietība.

Ar prieku konstatēju, ka 3x3 ir vieta, kur izzūd mūsu pašu uzceltās robežas starp latviešiem Latvijā un latviešiem ārzemēs, kur netiek ņemti vērā ne tituli, ne ordeņi, kur pamatvērtības ir cilvēks, ģimene un latviskums.

Kaut arī man bija iespēja izbaudīt visas saieta piedāvātās vienreizīgās ieviržu un atpūtas iespējas kā dalībniecei, papildus tam visam bija arī milzīga atbildība. No tā bija atkarīgs, vai jau 2012. gadā arī Īrijā būs iespējama šāda saieta rīkošana.

Pirms došanās uz Liepnu man bija skaidrs, ka vēlos, lai pirmais 3x3 saiets Īrijā notiktu tieši nākamgad, pirmsjāņu nedēļā, jo Saulgriežu laiks ikvienam latvietim ir īpašs - šajā laikā ikviens no mums, lai kur arī būtu, vēlas atgriezties pie savām latviskajām saknēm. Ar gatavošanos Līgo svētkiem ikvienam saieta dalībniekam būtu iespēja apgūt ļoti daudz prasmju – gan latvisko virtuvi, gan alus brūvēšanu, gan pirts prasmes, gan folkloru, gan zāļu zinības, gan rokdarbus un daudz ko citu. Ieguvuši šādas prasmes, iedeguši katrs savā sirdī Jāņuguns liesmu, mēs nodotu to tālāk saviem draugiem un mīļajiem, un tas būtu kā impulss latvietības saglabāšanai katrā ģimenē!

Tas nu ir izdevies – tiku uzņemta Latvijas 3x3 padomē, kā arī padomes sanāksmē vienbalsīgi tika nobalsots par 3x3 saieta rīkošanu Īrijā 2012. gada 17. – 24. jūnijā. Esmu pateicīga 3x3 vadībai par izrādīto uzticību, kas vienlaikus uzliek man arī milzīgu atbildību!

Šobrīd ir izveidota brīnišķīga darba grupa un nodibināta Īrijas 3x3 padome. Ir pieteikušies brīvprātīgie palīgi un iegūts pirmais finanču atbalsts, par ko liela pateicība pienākas PBLA. Ir sarunātas telpas saietam skautu nometnē Wiklowa kalnos pie Dublinas. Dažas no iecerētajām ievirzēm ir latviešu valoda, ģimeņu seminārs, folklora, pirts mācība, Jāņu mācība, pļavas mācība, alus brūvēšana, latviskā virtuve, keramika un vilku mācība, un notiek ieviržu vadītāju apzināšana. Ir daudz kas padarīts, bet ir vēl ļoti daudz darāmā.

Varu pateikt pilnīgi noteikti – kaut arī izkaisīti pa visu plašo pasauli, mēs esam savas ļoti stiprās un viedās tautas daļa, un, tikai apzinoties, ka esam latvieši, mēs spēsim saglabāt savu valodu, kultūru un tradicijas, kam ir milzu vērtība. Esmu arī pārliecināta par to, ka 3x3 ir vieta, kur ikviens savā sirdī var sajust latvieša garu, lai, mīlot savu tautu, kādreiz paveŗoties iespējai, mēs pa vienam vien spētu atgriezties Latvijā kā savas tautas dēli un meitas.

Ilze Ceiča,
3x3 2012 Īrijā vadītāja

Informāciju par šo saietu var iegūt no Ilzes Ceičas [email protected] un Līgas Rupertes [email protected], tel. (616)456-8023.
 


 

Atpakaļ


Apskatīt komentārus (0)atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:

JŪSU KOMENTĀRS:


Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA