Sporta jaunumi
16573

29.07.2011

Eiropas junioru (U-20) meistarsacīkstēs Tallinā Latviju pārstāvēja 14 atlēti.
Lielākās mūsu cerības saistījās ar šķēpa mešanu. Kvalifikācijas sacensībās otru labāko rezultātu (76,69) sasniedza meistarsacīkšu galvenais favorīts Zigismunds Sirmais un kvalificējās finālam. Galvenajās sacensībās iekļuva arī Rolands Štrobinders (71,69 – 6. rezultāts) un Intars Išejevs (70,68 -10.).
Finālsacensībās pirmajā mēģinājumā polis Krukovskis sasniedza lielisku personisko rekordu – 79,19 m, Sirmais atbildēja ar 78, 46 m. Piektajā metienā  pasaules junioru rekordists Zigismunds Sirmais šķēpu aizmeta 81,53 m tālu un kļuva par Eiropas U-20 čempionu ar jaunu meistarsacīkšu rekordu.
Pēc sacensībām Zigismunds pastāstīja, ka pirms piektā mēģinājuma maksimāli koncentrējies metienam. Bijusi iecere labot pasaules rekordu. Sasniegt vēl labāku rezultātu traucējusi augstā gaisa temperatūra.

Zigismunds Sirmais

Līna Mūze

Iepriecināja arī Rolands Štrobinders. Viņš spēja uzlabot savu personisko rekordu, izcīnot ceturto vietu - 75,71 m. Intars Išejevs izcīnīja astoto vietu - 72,53 m.
Zigismunda Sirmā zeltam Līna Mūze pievienoja sudrabu.  Jau pirmajā mēģinājumā Mūze šķēpu aizmeta 55,83 m, izvirzoties līdeŗpozicijās, kuŗas saglabāja līdz piektajam mēģinājumam. Ar 55,99 m tālu metienu Mūzi uz otro vietu atbīdīja igauniete Līna Lāsma, kas pirms tam bija sestā.

Labi sāka daudzcīņniece Laura Ikauniece. Pēc piecām disciplīnām viņai bija piektā labākā punktu summa. Piekto vietu viņa saglabāja arī pēc tāllēkšanas, sasniedzot 5,90 m. Šķēpa mešanā  sasniegtais rezultāts 50,70 m ļāva cerēt uz godalgu. Viss izšķīrās 800 m skrējienā. Kaut arī vadošās skrējējas vācietes mēģināja Lauru traucēt, kāpa viņai uz kājām, taču Latvijas sportiste izturēja (rezultāts 2:16,31) un trešo vietu kopsummā neatdeva.

Laura Ikauniece
Lauras sasniegtais rezultāts  - 6063 punkti ir jauns Latvijas junioru rekords. Laura Ikauniece izcīnīja Eiropas meistarsacīkšu bronzas medaļu. Uzvarētāja nīderlandiete Dafne Šipersa ieguva 6153 punktus.
Sekmīgi desmitcīņas sacensībās startēja Reinis Krēgers. Viņš vairākās disciplīnās laboja personiskos rekordus, kopsummā nopelnīja 7639 punktus, izcīnot piekto vietu. Krēgers tikai par 26 punktiem atpalika no Jānim Karlivānam piederošā Latvijas junioru rekorda (7665).
10 000 m soļošanā desmitais finišēja Edgars Gjačs (44:29,83) un četrpadsmitais – Valters Geriņš (44:58,77).
Labāko astoņniekā neizdevās iekļūt tāllēcējam Ņikitam Paņkinam – 7,42. Bulgārs Dobrevs aizlēca vienu centimetru (!) tālāk, atstājot Ņikitu 9. vietā.
Neveicās trīssoļllēcējai Santai Matulei, kas palika bez rezultāta, veseŗa metējs Edgars Timermanis (67,06) palika 18. vietā, augstlēcējs Jānis Vanags 2,10m pārvarēja tikai trešajā mēģinājumā, neiekļūstot finālā.
Lodes grūšanā Linda Ozola ar rezultātu 13,05 m palika 16.vietā 20 dalībnieču konkurencē un finālā netika.
Tallinā medaļas izcīnīja vieglatlēti no 29 valstīm, un Latvija to sarakstā ieņem 13. vietu. Pirmajā trijniekā ir Krievija (8 zelta, 4 sudraba, 6 bronzas medaļas), Vācija (7–4–12) un Lielbritanija (6–5–4). Igaunija ( viena zelta medaļa) ierindota 17., Lietuva (viena sudraba medaļa augstlēkšanā) – 24. vietā.
*
Starptautiskās vieglatlētikas federācijas (IAAF) Dimantu līgas sacensību seriālā Monako stadionā  ieskaites punktus ieguva Madara Palameika. Viņa aizmeta šķēpu 62,06 m, izcīnot trešo vietu aiz divām augsti titulētām sāncensēm. Uzvarēja pasaules rekordiste un olimpiskā čempione Barbora Špotakova no Čechijas (69,45 m), otrā vietā vāciete Kristīna Obergfella (64,86 m), kuŗa sudraba medaļas ieguvusi arī divās pasaules meistarsacīkstēs un pērnajā Eiropas čempionātā Barselonā, kur Palameika izcīnīja astoto vietu (60,78 m).
Svarcelšana
Divkārtējais olimpisko spēļu medaļnieks svarcelšanā Viktors Ščerbatichs izcīnīja otro vietu Baltijas kausa izcīņas sacensībās Polijas pilsētā Gdaņskā. Viktors raušanā pacēla 187, grūšanā uzcēla 208 kg smagu svaru stieni, kas summā deva 395 kilogramus.
U-20 vecuma grupā trešo vietu izcīnīja Artjoms Žerebkovs – 235 kg (105+130).
Dāmu konkurencē piekto vietu izcīnīja Rebeka Kocha. Viņa raušanā pacēla 47, grūšanā  - 60 kg, summā - 107 kg.

Starptautiskā dambrete
Krievijas pilsētā Ufā notika Pasaules kausu izcīņas turnīri simtlauciņu dambretē. Sacensībās startēja 100 dalībnieki no 14 valstīm.
Dāmām pēdējo kārtu ar uzvarošu kombināciju 62. gājienā beidza Zoja Golubeva un ar izcīnītiem 13 punktiem (četras uzvaras, pieci neizšķirti) ierindojās pirmajā vietā.
Vīriešu grupā ļoti veiksmīgi cīnījās Roberts Misāns, kas turnīrā pieveica trīs pretiniekus un pret sešiem nospēlēja neizšķirti. Ar izcīnītiem 12 punktiem viņš ierindojās trešajā vietā, apsteidzot gan pasaules šā gada čempionu, gan arī turnīrā spēlējošos pasaules eksčempionus un šā gada pasaules čempionāta finālistus.
Guntis Valneris ierindojās 13., Raimonds Vīpulis dalīja 31. - 38. vietu.

Modernā pieccīņa
Latvijas pieccīņniece Jeļena Rubļevska Brazīlijā izcīnīja bronzas godalgu militāristu pasaules spēlēs. Rubļevska pieccīņas summā savāca 5288 punktus. Paukošanā Latvijas sportiste bija otrā (980 p.), peldēšanā sasniedza 15. rezultātu (1016 ), jāšanā - piekto (160), apvienotajā disciplīnā šaušana+skriešana izcīnīja trešo vietu (2132).
Par militāristu pasaules spēļu čempioni pieccīņā kļuva ukrainiete Irina Hochlova (5436), sudrabs tika brazīlietei Janei Markešai (5380).
Sandris Šika ierindojās astotajā vietā.
Jauktās stafetes sacensībās Sandris Šika un Jeļena Rubļevska izcīnīja pirmo vietu. Latvijas sportisti ieguva 5980 punktus, par 42 punktiem apsteidzot Polijas jauktās stafetes vienību. Trešajā vietā ar 5932 punktiem ierindojās Brazīlija.

Motosports
Pasaules meistarsacīkstēs motokrosā ar blakusvāģiem Vācijas posmā abos braucienos uzvarēja nīderlandietis Daniels Vilemsens ar kantētāju Ondreju Čermaku. Latvijas sportisti Māris Rupeiks un Kaspars Stupelis izcīnīja otro vietu, brāļi Jānis un Lauris Daideri ierindojās trešajā vietā.
Haralda Kurpnieka un krievu motosportista Jevgeņija Ščerbiņina ekipāža ieņēma septīto vietu,  astotajā pozicijā ierindojās Joriss Hendrikss ar līdzbraucēju Kasparu Liepiņu.
Pasaules meistarsacīkšu kopvērtējumā brāļi Daideri pakāpās uz trešo vietu. Līderis arī pēc Vācijas posma ir Vilemsens, kam tuvākais konkurents ir Hendrikss ar Liepiņu.