SPORTA JAUNUMI
16409

20.07.2011

Eiropas meistarsacīkstēs U-23 junioriem

Čechijas pilsētā Ostravā risinājās 8.  Eiropas meistarsacīkstes junioriem (U-23). Salīdzinājumā ar lielisko sniegumu pirms diviem gadiem kaimiņvalstī Lietuvā, kad Kauņā Latvijas sportistiem izdevās tikt pie trim zelta medaļām (Jānim Leitim tāllēkšanā, Madarai Palameikai šķēpa mešanā un Aigai Grabustei septiņcīņā), šoreiz medaļu spīdums pagāja secen. Augstāko – piekto vietu izdevās sasniegt Mārai Grīvai un Elvijam Misānam tāllēkšanā, kā arī Anitai Kažemakai 20 km soļošanā.

Elvijs Misāns startēja 100 m sprintā un tāllēkšanā, izcīnot attiecīgi sesto (10,63) un  piekto (7,72) vietu.

Atzīstami startēja soļotājas. Anita Kažemaka 20 km veica 1.38,59 un ierindojās sestajā vietā, Kristīne Platace ar rezultātu 1:48:48 bija 15. vietā.

Labu sniegumu rādīja Grīvu dinastijas pārstāvji. Māra Grīva tāllēkšanas sacensībās ar jaunu personisko rekordu (6,59) izcīnīja piekto vietu. Kvalifikācijas sacensībās Māra aizlēca 6,34 m, pārliecinoši kvalificējoties finālam. Uzvaru sacensībās izcīnīja Krievijas pārstāve Darja Klišina,  sasniedzot jaunu Eiropas U-23 meistarsacīkšu rekordu - 7,05. Māra startēja arī trīssoļlēkšanas sacensībās, kur ar rezultātu 13,23 m ieguva devīto vietu.

Māra Grīva

Māras māsa Gundega Grīva šķēpmešanas kvalifikācijā savā vienīgajā ieskaitītajā mēģinājumā šķēpu raidīja 49,38 m tālumā, un tas ir jauns viņas personiskais rekords.

Latvijas vienība izcīnīja septīto vietu 4x400 m stafetē. Kārlis Daube, Jānis Baltušs, Mārtiņš Začests un Jānis Leitis skrējienā finišēja pēc trim minūtēm un 8,42 sekundēm. Uzvarētāji Lielbritanijas skrējēji sasniedza rezultātu 3:03.53.

*

Latvijas sportiste Aiga Grabuste izcīnīja otro vietu Vācijā IAAF World Challenge serijas sacensībās septiņcīņā.  Grabuste septiņu disciplīnu summā savāca 6507 punktus, par 111 punktiem labojot pašas sasniegto iepriekšējo Latvijas rekordu. Viņas rezultāts šobrīd ir piektais labākais rezultāts pasaulē šajā sezonā.

*

Italijas pilsētā Padujā jau 25. gadskārtu notika tradicionālās starptautiskās vieglatlētu sacensības Atletica Mondiale. Tajās startēja arī divi Latvijas vieglatlēti.

Tāllēkšanā Lauma Grīva izcīnīja otro vietu – 6,62,Dmitrijs Jurkevičs 800 m skrējienā finišēja sestajā vietā – 1:47,98.

Zoja Golubeva – pasaules čempione

Latvijas visvairāk titulētā dambretiste Zoja Golubeva pasaules meistarsacīkstēs Krievijas pilsētā Ufā izcīnīja pasaules čempiones titulu ātrspēlē. Turnīrā piedalījās vairāk nekā 120 dambretistu no 19 valstīm.

Zoja Golubeva izcīnīja 21 punktu (septiņas uzvaras un septiņi neizšķirti). Otrā vietā ierindojās nesenā  Golubevas pretiniece sacensībā  par pasaules čempiones titulu - ukrainiete Darja Tkačenko,  bronzas godalgu ieguva Nīderlandes dambretiste Ņina Hukmane.

Šis Zojai Golubevai ir 13. pasaules čempiones tituls.

Basketbols

Latvijas U-20 sieviešu basketbola izlase Serbijā Eiropas meistarsacīkšu spēlē par 11.vietu ar 67:76 zaudēja Lietuvas vienībai, turnīra nobeigumā izcīnot 12.vietu. Latvijas vienība astoņās spēlēs piedzīvoja sešus zaudējumus.

Džudo

Latvijas džudiste Evija Puķīte izcīnījusi trešo vietu Salvadorā notikušajā Pasaules kausa izcīņas posmā. Svara katēgorijā līdz 70 kg latviete priekšsacīkstēs pieveica ekvadorieti Vanesu Čalu un amerikānieti Ketlīnu Selu, taču pusfinālā zaudēja nākamajai čempionei Ktaržinai Klisai no Polijas. Cīņā par trešo vietu Puķīte pieveica brazīlieti Nadju Merli.

Teniss

Ernests Gulbis pēc nepilnu mēnesi ilgušas sacensību pauzes  ir atgriezies laukumā un Atlantas tenisa turnīra pirmajā kārtā tikās  ar mājinieku - ASV tenisistu Džeimsu Bleiku. Gulbis sacensībās nebija spēlējis kopš 22. jūnija, kad Vimbldonas turnīra pirmajā kārtā piekāpās krievam Dmitrijam Tursunovam.

Diemžēl Gulbis zaudēja Bleikam - 7:5, 6:7 (5:7) un 4:6.

Futbols

UEFA čempionu līgas kvalifikācijas turnīrā Latvijas vienība Skonto   savā laukumā cieta minimālu zaudējumu - 0:1 pret Polijas komandu  Krakovas Wisla. Polijas klubam uzvaru nodrošināja Renāra Rodes bumbas raidījums savos vārtos.

Latvijas hokeja izlasi vadīs ASV speciālists

Jūnija beigās uz Latvijas izlases galvenā treneŗa amatu bija trīs kandidāti. No tiem viens bija Rīgā dzimušais Vasilijs Tichonovs, kuŗa tēvs ir leģendārais Krievijas hokeja treneris Viktors Tichonovs, pārējie divi bija no Amerikas un Kanadas.

Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Kirovs Lipmans jaunā treneŗa meklējumos bija devies uz Ameriku. Pēc atgriešanās viņš intervijā izdevumam Telegraf atklājis, ka jaunais valstsvienības galvenais treneris nāks no ASV. Lipmans Ņujorkā ticies ar iespējamo valstsvienības galveno treneri. Vienošanās būtībā jau ir panākta.

Lipmans sacīja: ''Brauciens bija veiksmīgs. To pašu varu teikt par sarunām ar vienu no Latvijas izlases galvenā treneŗa kandidātiem. Tās bija visai konstruktīvas. Vienojāmies par deviņdesmit procentiem. Atlicis vēl nokārtot mūsu sadarbības techniskās detaļas. Viņš ir pieredzējis treneris, kas vairākus gadus strādājis ar ASV jauniešu izlasēm. Turklāt augstākajā līmenī. Par viņa kompetenci es nemaz nešaubos. Domāju, ka augustā viņš būs Rīgā. Tad arī notiks oficiāla līguma parakstīšana, paredzams, uz diviem gadiem.”

Lipmans atzina, ka jaunais treneris varētu vadīt arī Latvijas jauniešu izlasi. Būtu pareizi, ka ASV speciālists strādātu ar divām valstsvienībām. Savukārt galvenā treneŗa palīgi varētu būt vietējie speciālisti, taču arī viņu vārdi pagaidām tiek turēti noslēpumā..

Vizītes laikā Lipmans viesojās arī Čikāgā, kur apmeklēja Nacionālās hokeja līgas (NHL) klubu Čikāgas Blackhawks. Netiek izslēgta iespēja, ka tuvākajā nākotnē Latvijas izlase varētu aizvadīt draudzības spēli ar Blackhawks.

Jaunā galvenā treneŗa galvenais uzdevums būšot panākt Latvijas izlases kvalificēšanos 2014. gada olimpiskajām spēlēm Sočos. Savukārt pasaules meistarsacīkstēs jācīnās par iekļūšanu labāko astoņniekā.

*

Rīgas Dinamo hokeja vienība ir 26. vietā Eiropas hokeja klubu vērtējuma sarakstā, ko rēgulāri veido Francijas aģentūra Hockey Archives. Veidojot reitingu, uzskaita panākumus vietējos un starptautiskos turnīros, kā arī vērtē tās valsts meistarsacīkstes, kuŗā klubs spēlē.

Biatlons

Pieredzējušais biatlonists Ilmārs Bricis 41 gada vecumā izlēmis beigt profesionālā sportista gaitas. Tagad Bricis sāks treneŗa karjēru un strādās par Lietuvas sieviešu izlases galveno treneri.

Bricis atzina, ka galvenais iemesls sportista karjēras beigšanai esot finances.

"Latvijas Biatlona federācija (LBF) nākamajā sezonā man solīja nodrošināt 120 latu mēnesī un 1000 patronas, ar to pietiek tikai kādiem septiņiem treniņiem,” atzīst Bricis.

Viņš  gan pieļauj iespējus noslēpot vienu stafetes posmu nākamās sezonas Pasaules kausa izcīņas trešajā posmā, lai Latvijas izlase iegūtu maksimāli daudz punktu Nāciju kausa ieskaitē.