Uz sākumu

Durvis ir plaši atvērtas, un tās vairs neaizvērsies nekad!
22.11.2022

4. novembrī kopā ar Valsts kamerorķestri Sinfonietta Rīga Lielajā ģildē mūzicēja ukraiņu diriģente Natālija Ponomarčuka. Viņa ir viena no redzamākajām savas paaudzes ukraiņu diriģentēm. Pēc koncerta aicināju viņu uz sarunu.

Lasīt vairāk ...


Kremlim nav jāuztraucas
22.11.2022

Tajā pašā dienā, kad sākās Kremļa fašista “speciālā militārā operācija” Ukrainā, parlaments pieņēma “paziņojumu par Ukrainas suverenitāti un territoriālo integritāti.” Par nobalsoja 93 deputāti, tajā skaitā visi klātesošie Saskaņas pārstāvji. Nu Saskaņas mūsu parlamentā vairs nav. Taču – vieta tukša nepaliek!

Lasīt vairāk ...


Bez kara un bez miera?
22.11.2022

Lai arī aizvien biežāk gan Ukrainas, gan Krievijas un ārvalstu polītikas vērotāji un militārie eksperti runā par to, ka Krievija kaŗu zaudē, ka Krievijā gan varas elitē, gan iedzīvotājos aug neapmierinātība un sajūta, ka kaŗš ir zaudēts, neviens nevar prognozēt, kad tas beigsies.

Lasīt vairāk ...


Sapņus piepildīt nekad nav par vēlu
22.11.2022

Kristīne Kligina ir māksliniece, kura savos darbos apvieno glezniecības tehniku ar tekstila materiāliem, radot savu īpašo mākslas valodu. Kristīnes darbi ir starptautiski novērtēti ar atzinības rakstiem. Viņa vairākkārt ir piedalījusies arī starptautiskās profesionālās leļļu izstādēs Japānā. Viņas darbi ir nonākuši privātkolekcijās Latvijā, Vācijā, Austrālijā, Sauda Arābijā, Japānā, ASV. Francijas muzejs Anžērā ir iegādājies viņas darbu muzeja fondiem.

Lasīt vairāk ...


Latvijas veiksmes stāstu veidojam mēs paši
15.11.2022

Egils Levits: "Starptautiski raugoties, Latvija noteikti ir “veiksmes stāsts”! Laikā, kopš atjaunojām neatkarību, mēs esam “normāla” Rietumu valsts, esam iestājušies Eiropas Savienībā un NATO. ES dod lielu ekonomisko vilkmi, savukārt NATO – drošību, un tas ir svarīgi, tas ir veiksmes stāsta pamats. Turklāt Latvija ir iesaistījusies visās Eiropas aktīvitātēs kā polītikā, tā kultūrā, zinātnē, vēl vairāk – Latvija ir ieguvusi noteiktu svaru Eiropā."

Lasīt vairāk ...


Valdības veidošana un “trīs musketieri”
15.11.2022

Vērojot sarunas par to, vai valdību veidos trīs partijas un redzot patiesībā nesaprotamo Apvienotā saraksta (AS) nostāju, brīžam bija jādomā par to, vai notiek „trīs musketieru” sarunas par „viens par visiem, visi par vienu”, vai arī notiek mēģinājums atgriezties pie okupācijas laika principa: atbild visi, neatbild neviens, jo visu laiku AS runāja par solidāro atbildību.

Lasīt vairāk ...


Karalis ir kails
15.11.2022

Tieši 11. novembrī, Lāčplēšu dienā, kad pieminam savus varoņus, Latvija saņēma divas lieliskas dāvanas. Pirmo atnesa vīriešu basketbola valstsvienība ar uzvaru nodrošinot dalību Pasaules kausa finālturnīrā un otro dāvanu sagādāja Ukrainas bruņotie spēki, kas 11. novembŗa rītā iegāja Hersonas pilsētā.

Lasīt vairāk ...


Pirmais prezidents
15.11.2022

14. novembrī apritēja apaļš gadsimts, kopš pirmoreiz mūsu valstī ievēlēts Valsts prezidents. Pagājušajā nedēļā rakstīju par 1. Saeimas pirmo plenārsēdi, kuŗā Satversmes sapulces priekšsēdētājs Jānis Čakste pārraudzīja Saeimas pirmā priekšsēdētāja ievēlēšanu un kolīdz tas bija izdarīts, atdeva sēdes vadīšanas tiesības Frīdriham Veismanim, pats kļūstot par ierindas deputātu. Taču tikai uz brīdi.

Lasīt vairāk ...


Sena dziesma jaunās skaņās
15.11.2022

H. Ibsena luga “Sanatorija” (Tautas ienaidnieks) Ogres pilsētas teātrī

Lasīt vairāk ...


© 2022 websoft.lv

RIETUMEIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
Ģertrūdes iela 27
Rīga
LV-1011
Latvija, (Darba laiks - P.,O: 9-17, Pk.: 9-13) +371 67326761
+371 67326784
[email protected]