EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
Vēstnieks Andris Teikmanis Gērnsijā uzklausa atzinīgus vārdus par latviešiem
44187

   08.04.2014

 

Latvijas vēstnieks Apvienotajā Karalistē Andris Teikmanis darba braucienā apmeklēja Gērnsiju. Vēstnieks tikās ar vairākām amatpersonām un ar Gērnsijas Latviešu asociācijas vadītāju Lilitu Krūzi.

 

Tika pārrunātas Gērnsijas attiecības ar Latviju un Eiropas Savienību, īpašu uzsvaru liekot uz diasporas jautājumiem, kā arī uz sadarbību ekonomikā. Latvija un Gērnsija turpmāk varētu ciešāk sadarboties jautājumos, kas saistīti ar Latvijas valstspiederīgo interesēm Gērnsijā, piemēram, pensiju jautājumos  vai latviešu nedēļas nogales skoliņas izveidošanā. Kopīgi projekti varētu būt informācijas technoloģiju un komūnikāciju jomā, kur Gērnsiju, iespējams, interesētu Latvijas pieredze e-pakalpojumu ieviešanā valsts pārvaldē.

 

Teikmanis apmeklēja arī vairākus latviešu izveidotus uzņēmumus - veikalus All in Black un Jānīši, kā arī šūšanas salonu. Bija sarīkota  Latviešu asociācijas un vēstnieka tikšanās ar Gērnsijas latviešiem. Uzrunājot Gērnsijas latviešu sabiedrību, vēstnieks pateicās Latviešu asociācijas vadītājai Lilitai Krūzei par tautiešu kopienas dzīves organizēšanu Gērnsijā vairāku gadu gaŗumā. Vēstnieks ar gandarījumu pieminēja Gērnsijas pārstāvju pausto atzinību latviešu strādīgumam un mūsu tautiešu īpašo ieguldījumu vietējā ekonomikā.


 

Atpakaļ


Apskatīt komentārus (0)atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:

JŪSU KOMENTĀRS:


Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA