Uz sākumu
   
79536

Līgo svinības Straumēnos apmeklējuši vairāki tūkstoši latviešu
Apskatīt komentārus (0)


27.06.2017


 

Šogad latvieši ārzemēs rīkoja vairāk nekā 50 Jāņu ielīgošanas sarīkojumus 28 valstīs, taču vislielākie Jāņi ārpus Latvijas kārtējo reizi notika Anglijā, Straumēnos. Lielais Līgo sarīkojums - «Jāņu festivāls 2017», kas no 23. līdz 25. jūnijam noritēja Daugavas Vanagu fonda lauku īpašumā, pulcēja 3581 latviešus no visas Apvienotās Karalistes. 

 

Trīs dienu ilgo brīvdabas festivālu, ko jau sesto reizi rīkoja apvienība «Bērzes Strazdi», Līgo vakarā svinīgi atklāja Latvijas vēstniece Apvienotajā Karalistē Baiba Braže. Tāpat kā iepriekšējais vēstnieks Andris Teikmanis, viņa bija uzņēmusies godpilno lielāko svētku patroneses lomu. Sirsnīgi uzrunājot tautiešus, Baiba Braže norādīja, ka mūsu šeit, gan sarīkojuma norises vietā, gan Apvienotajā Karalistē ir daudz, ļoti daudz, tāpēc svarīgi ir neliegt saviem bērniem iespēju runāt latviešu valodā un godāt tautiskās tradīcijas. Pēc oficiālās festivāla atklāšanas vēstniece arī deva startu simboliskajam skrējienam «Izskrien Latviju Straumēnos». Tā latviešu līgotāji piebiedrojās tautiešiem Parīzē, Londonā, Briselē, Seulā, Dublinā un citviet pasaulē, kuŗi jau bija atsaukušies Latvijas Institūta aicinājumam - par godu valsts simtgadei «Izskriet Latviju pasaulē». 

 

Ģimenēm un bērniem draudzīgajā festivālā visas trīs dienas bija pieejamas un darbojās sešas Līgo brīvdabas sētas, katra ar savu tautisko un nacionālo tradiciju programmu - «3x3 Lielbritanijā», «Jāņu zāļu sēta», «Kokļu Zaptes Līgo dziesmu sēta», «Līgo danču sēta», «Jāņuguns sētā», «Līgo trača sēta» pašiem mazākajiem līgotājiem un jaunā «Rīgas sēta». 

 

Trīs dienu ilgais brīvdabas mūzikas un kultūras festivāls lepojas ar daudzveidīgu programmu, kas piemērota visdažādākajām latviešu kopienas gaumēm. Festivāla ietvaros notika latviešu šlāgermūzikas un popmūzikas koncerti ar latviešu viesmākslinieku piedalīšanos, zaļumballe un deju vakari dīdžeju vadībā, latviešu kultūras un tradiciju pasākumi, brīvdabas teātŗa izrāde, tradicionālās latviešu sporta spēles, amatnieku tirdziņš. Sadarbībā ar latviešu filmu izplatītāju programmu diasporā «Kinopunkts» notika arī latviešu filmas «Svingeri» un animācijas filmas «Neparastie rīdzinieki» pirmizrāde Anglijā.

 

Arī laika apstākļi latviešu līgotājus īpaši lutināja, ļaujot izbaudīt īsteni latviskus Jāņus. Bija arī svētku lielkoncerts «Skroderdienas Straumēnos», kuŗā ar leģendārās Blaumaņa lugas iedvesmoto Jāņu dziesmu un deju programmu uzstājās latviešu tautas deju un folkloras kopas, kā arī lielā Jāņu ugunskuŗa kopīga apdziedāšana, aplīgošana un aizdegšana. Festivāla organizēšanā iesaistījās aptuveni 200 dalībnieki un brīvprātīgie, no kuŗiem jaunākajam bija 17 gadi, bet vecākajam – vairāk nekā 80 gadi.

 

Pirmajos «Bērzes Strazdu» rīkotajos Jāņos 2012. gadā Daugavas Vanagu īpašumā Mūsmājas piedalījās 700, nākamajā gadā - aptuveni 1200 cilvēki. Savukārt 2014. gadā lauku īpašumā jau bija 2300 svinētāju. 2015. gadā «Bērzes Strazdi» sagādāja Lielbritanijā dzīvojošajiem latviešiem vēl lielāku pārsteigumu, piedāvājot nosvinēt Līgo svētkus vairāk nekā 900 gadus senās Rokingemas pils īpašumos, un to apmeklēja 3782 latvieši. Pērn «Jāņu festivāls 2016» «Straumēnos» pulcēja 2843 latviešus no visas Apvienotās Karalistes.

 

Festivālu atbalsta: «Glycomune», «Folmanis Construction Ltd», LR vēstniecība Apvienotajā Karalistē, Latviešu nacionālā padome Lielbritanijā, Daugavas Vanagu fonds, «Owl Financial», «Mario Furniture», «Cēsu Alus», «Leddesigner.co.uk» un citi. 

 

Informātīvie atbalstītāji: «Mēsesamšeit.uk», «latviesiem.co.uk», «Latviesi.com», Eiropas latviešu laikraksts «Brīva Latvija», forums «Tauta.uk», latviešu radio Lielbritanijā ONFM, medijs www.ritakafija.lv un «Anglo Baltic News». 

 
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA
© 2024 websoft.lv

RIETUMEIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
Ģertrūdes iela 27
Rīga
LV-1011
Latvija, (Darba laiks - P.,O: 9-17, Pk.: 9-13) +371 67326761
[email protected]