EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
Pasaules Jaunatnes olimpiādē Latvijai zelts, sudrabs un bronza
20884

27.01.2012

Latvijas jaunais hokejists Augusts Valdis Vasiļonoks Insbrukā izcīnīja zelta medaļu hokeja prasmju konkursā. Vasiļonoks sasniedza labāko rezultātu gan kvalifikācijā, gan finālā. Izšķirīgajās cīņās astoņi sportisti sacentās hokeja laukuma apskriešanā uz laiku, metienu precizitātē, slidojuma veiklumā, metiena ātrumā, piespēļu precizitātē un ripas kontrolē.

Finālā jau pirms pēdējās disciplīnas - ripas kontroles  Vasiļonokam bija divu punktu pārsvars pār tuvākajiem konkurentiem.  Pēc fināla sasniegšanas kļuva skaidrs, ka viņu neviens vairs nevar apsteigt. Latvijas sportists bija pārliecinoši labākais spēcīgākā metiena disciplīnā, bet ātrākā apļa, veiklības un ripas kontroles sacensībās viņš spēja iekļūt finālā.

Nobeigumā Vasiļonoks izcīnīja 22 punktus un par vienu punktu apsteidza ungāru Atilu Kovāču.

Šī Latvijai bija trešā godalga pirmajā Jaunatnes ziemas olimpiadā. Iepriekš otro vietu izcīnīja kamaniņu braucējs Riks Kristens Rozītis  un trešo - arī kamaniņu braucēja Ulla Zirne.

Latvijas divnieku bobsleja ekipāža Oskars Kibermanis ar stūmēju Elvisu Kamšu izcīnīja ceturto vietu. Mūsu jaunie bobslejisti pēc pirmā brauciena bija līdeŗi, bet otrā braucienā Kibermanis/Kamšs sasniedza septīto rezultātu, kas summā deva ceturto poziciju.

Milzu slalomā puišu konkurencē  starp 64 dalībniekiem Latvijas pārstāvis Miks Zvejnieks izcīnīja augsto 13. vietu, uzvaru svinēja austrietis Marko Švarcs.

Kopumā Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs piedalījās vairāk nekā 1000 sportisti no 68 pasaules valstīm, kuŗi spēkiem mērojās septiņos olimpiskajos ziemas sporta veidos. Sporta veidi bija sadalīti 15 sporta disciplīnās. Latviju sacensībās pārstāvēja 16 sportisti.

Starptautiskās olimpiskās komitejas (IOC) prezidents Žaks Roge ir gandarīts par pirmajām Jaunatnes ziemas olimpiskajām spēlēm no 13. līdz 22. janvārim Austrijas pilsētā Insbrukā.

"Tās bija desmit lieliskas dienas," priecājas IOC prezidents. "Jaunatnes ziemas olimpiskās spēles pārspējušas visas cerības un izveidojušas stabilus pamatus šādām sacensībām arī turpmāk." Nākamās jauniešu ziemas olimpiskās spēles pēc četriem gadiem notiks Lillehammerā (Norvēģija).

Skeletons
Pasaules skeletona līderis Martins Dukurs izcīnīja pārliecinošu pirmo vietu dabiskajā Sanktmoricas trasē Šveicē Pasaules kausa izcīņas sestā posma sacensībās. Tādējādi sešos Pasaules kausa šīs sezonas posmos Martins Dukurs svinējis jau piecas uzvaras.

Tomass Dukurs pēc neveiksmīga pirmā brauciena otrā piegājienā spēja savas pozicijas uzlabot, nobeigumā ierindojoties dalītā ceturtajā vietā.

Pēc sešiem posmiem Pasaules kausa izcīņas kopvērtējumā līdeŗpozicijā ar 1301 punktu ir Martins Dukurs, viņam ar 1195 punktiem seko vācietis Franks Rommels. Tomass Dukurs ar 1148 punktiem pakāpies uz kopvērtējuma trešo poziciju.

Bobslejs
Latvijas bobsleja divnieku ekipāža ar pilotu Oskaru Melbārdi un stūmēju Daumantu Dreiškenu  ieņēma devīto vietu dabiskajā Sanktmoricas trasē Šveicē Pasaules kausa izcīņas sestā posma sacensībās. Melbārdis/Dreiškens pirmo braucienu veica par 0,54 sekundēm lēnāk nekā līderis vācietis Maksimiljans Arnts, taču sasniedza otro labāko starta laiku - 5,10 sekundes.

Otra Latvijas ekipāža Edgars Maskalāns/Intars Dambis pēc pirmā brauciena ieņēma 13. poziciju, līderim zaudējot 0,79 sekundes. Otrā braucienā latvieši savas pozicijas nosargāja.

Pēc sešiem posmiem Pasaules kausa izcīņas kopvērtējumā Melbārdis ar 1024 punktiem kopvērtējumā šobrīd ir piektajā, Maskalāns ar 600 punktiem - 14., Žaļims ar 445 punktiem -  20. pozicijā.

Četrinieku konkurencē  Latvijas bobsleja pilota Edgara Maskalāna ekipāža  izcīnīja trešo vietu.

Kamaniņas
Latvijas kamaniņu braucēji izcīnīja trešo vietu Vinterbergas trasē Vācijā Pasaules kausa izcīņas sestā posma stafetes sacensībās. Šī disciplīna kopš šīs sezonas oficiāli ir olimpiskais sporta veids. Maija Tīruma, Inārs Kivlenieks, kā arī divnieku ekipāža Andris un Juris Šici summā trasi veica divās minūtēs un 27,998 sekundēs. Šī Latvijai bija pirmā godalga šīs sezonas Pasaules kausa izcīņas stafetes sacensībās.

Latvijas divnieku ekipāža Andris un Juris Šici izcīnīja septīto vietu.  Otra Latvijas ekipāža Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš ierindojās 13. vietā.

Andrejs Bērze/Uldis Logins nespēja sasniegt pirmā brauciena finišu.

Pasaules kausa izcīņas kopvērtējumā divniekiem brāļi Šici ar 106 punktiem ieņem 20. vietu, Bērze/Logins ar 103 punktiem atrodas poziciju zemāk, Gudramovičs/Kalniņš ar 52 punktiem ieņem 24. vietu.

Ātrslidošana
Vienu no saviem pagaidām labākajiem panākumiem ātrslidošanā guva Haralds Silovs.  Pasaules kausa izcīņas posmā Soltleiksitijā viņš ieņēma desmito vietu 1000 m distancē. Iepriekš, startējot B grupā, Silovs sasniedza jaunu Latvijas rekordu – 1:07,87. Startējot spēcīgākajā - A grupā, Silova rezultāts bija 1:08,52.

Hokejs
Rīgā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Zvaigžņu spēlē Sanda Ozoliņa vienība ar rezultātu 11:15 (4:3, 4:5, 3:7) zaudēja Sergeja Fjodorova komandai. No Latvijas kluba Rīgas Dinamo pārstāvjiem divus vārtus guva un vienu rezultātīvu piespēli izdarīja Ozoliņš, vienus vārtus guva Mārtiņš Karsums, Miķeļa Rēdlicha kontā viena rezultātīva piespēle.