EIROPAS LATVIEŠU LAIKRAKSTS
Latvieši prot atbalstīt savējos
82491

   21.11.2017

 

 

Koŗa „Nāc līdzās!” koncertbrauciens uz Angliju. Braucienam uz Angliju koris sāka gatavoties jau pirms diviem gadiem. Pēc Anglijas Daugavas Vanagu fonda ielūguma tas īstenojās (par ko mūzu avīzē stāstīja nr. 43). Fonda „Nāc līdzās!” un kora vadītāja Sarma Freiberga: „Esmu daudz ceļojusi ar saviem dejotājiem pa Eiropu un arī tālākām pasaules valstīm, bet ar tik specifisku grupu devos tālā ceļā pirmoreiz, tāpēc tieši „loģistikas” jautājumi mani uztrauca visvairāk, jo katram mūsu pulkā ir daudz dažādu veselības problēmu, kas varēja saasināties stresa rezultātā. Seši dalībnieki vispār lidoja pirmo reizi dzīvē, pieci ir ratiņkrēslos, vairāki jaunieši neredzīgi” 

 

Viss ir beidzies vairāk nekā laimīgi – visi sveiki un veseli atgriezušies Latvijā, un Anglijā saņēmuši vien izcilas atsauksmes. 

 

„Mūsu dažādības dēļ mums bija nepieciešams citam citu pieskatīt un nepazaudēt. Sadalījāmies mazākās grupiņās, kuŗā bija viens galvenais atbildīgais, kam uzticēja tos, kam vajadzīgs atbalsts. Dažiem vajadzēja vismaz stundu atlaisties gultā, lai izturētu koncertu, jo ratiņniekiem sākas muguras sāpes pēc ilgstošas sēdēšanas ratos, citiem citas problēmas…. Vakarā – atbildīgs koncerts vienā no Londonas centra baznīcām. Uz koncertu bija ieradies arī Londonas lordmērs ar kundzi. 

 

Bijām priecīgi par mielastu Daugavas Vanagu namā Londonā un par viesnīcu, kas bija ļoti piemērota cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

 

Nākamajā dienā ceļš veda uz latviešu īpašumu Straumēni. Pa ceļam priecājāmies par Anglijas lauku ainavām. Straumēnos nodziedājām mūsu otro koncertu. Uz to sanāca daudz ļaužu no tuvākām un tālākām vietām – pilna zāle. Atsaucība – ļoti silta. Koncerta beigās kopā ar DV kori nodziedājām ne tikai „Saule, Pērkons, Daugava”, bet arī „Pūt, vējiņi”. Skaisti, emocionāli un pacilājoši! Satikām arī Lindu Lesiņu, kādreizējo „Nāc līdzās!” dalībnieci, kuŗa tagad dzīvo Anglijā. Tikšanās prieks bija milzīgs! Tad vakariņas Straumēnu restorānā un, nomainījuši skatuves tērpus, kāpjam atkal busā, lai dotos atpakaļ uz Londonu. Par abiem koncertiem sakām paldies Bērzes Strazdiem, kas mūs atbalstīja ar technisko aprīkojumu!

 

Trešā – pēdējā diena pagāja pusteciņus, jo bija gan koncerts, gan arī gribējām kaut stundiņu pabūt pie slavenā Anglijas Parlamenta un nopirkt kādu suvenīru piemiņai no brauciena. Koncerts notika bibliotēkas zālē (Swiss Cottage Library). Uz to bija ieradusies arī Latvijas vēstniece Apvienotajā Karalistē Baiba Braže. Bet nāca pārsteigums – bibliotēkā nebija klavieŗu, un mums nācās dziedāt a’cappella, taču arī to mēs godam izdarījām. Mūsu diriģents Rūdolfs Bērtiņš pat iedziedāšanos izveica bez klavierēm.

 

Esam no sirds pateicīgi Anglijas Daugavas Vanagiem par mums doto iespēju, visiem, kas ziedoja, lai mūsu brauciens varētu notikt! Paldies Aivaram Sinkam personīgi par lielo ieguldījumu koncerttūres rīkošanā. Esam ļoti gandarīgi par atsauksmēm. Tā mūsu vēstniece Baiba Braže twitter ielikusi šādu atsauksmi: „Such joy to hear high class performance by youth with special needs choir @NacLidzas from #Latvia in London. #NoLimits #LV100 #LatvijaVar

 

Camden kultūras centra (vairāk kā 19 tūkstoši sekotāji) ieraksts pēc koncerta bibliotēkā : „Amazing performance today at Swiss Cottage Library by the Youth Choir of Foundation Come Along! @NacLidzas”

 

Bet visjaukākās atsauksmes ir no pašiem dalībniekiem.

 

Kristiāna Rubīna: „Biju ļoti saviļņota redzot, ka cilvēkiem patika mūsu koncerti. Mēs tikām ļoti jauki un sirsnīgi uzņemti Londonā.”

 

Mārtiņš Duks: „Man palika atmiņā labie cilvēki, kuŗi mūsu koncertu skatījās un pēc tam mūs uzrunāja.”

 

Līga Liepiņa: „Mans visspilgtākais iespaids ir koncerts bibliotēkā, kad konstatējām, ka nav klavieŗu. Izrādās, ka arī a capella ļoti labi skan. Un man personiski ļoti patika atrasties angliskā vidē, parunāt angliski un iespēja viegli pārvietoties ratiņkrēslā pa ielām, kā arī draudzīgā uzņemšana.”

 

Baiba Zīle (neredzīgo meiteņu Sniedzes un Kristīnes pavadone): „Sniedzei vislabāk patika paši koncerti, uzstāšanās, dziesmas, koristu atdeve. Kristīne ir sajūsmā par visu, viņa jūtas svarīga un ievērota no līdzbiedriem, visiem vēsta, cik labi bijis.” 

 

Katerina Kravale: „Mans lielākais iespaids – lidojums uz Londonu, jo pirmo reizi lidoju. Straumēnos pēc koncerta satikām Lindu un Līgu Lesiņas – Linda izskatās apmierināta un priecīga. Pēdējā dienā bija saulains laiks. Man bija sapnis aizlidot uz Londonu, redzēt Big Benu, telefonbūdu u.c.” 

 

Renāte (neredzīga, pirmo reizi brauca bez pavadones-vecāsmātes): „Es esmu pārsteigta, ka es tiku galā!”

 

Līga Fogele (Maijas mamma): „Labs rada labu. Šajā koncerttūrē bija tāda kā misijas apziņa, jo braucām pie tautiešiem, kas par savām mājām dažādu iemeslu dēļ ir izvēlējušies Angliju. Viņi mums joprojām ir svarīgi un – kāds tomēr izdomā atgriezties. Protams, pašai bija saviļņojums satikt Anglijas latviešus, un klusībā pateikties Dievam, ka man, manai ģimenei nav bijusi jāizdara izvēle aizbraukt no Latvijas. Visi koncerti bija saviļņojoši!"

 

Roberta stāsts: „Pirmo reizi lidoju. Nekad nebiju redzējis mākoņus sev līdzās. Mākoņi kā lieli balti kalni. Esmu tos redzējis tikai virs galvas debesīs. Nu pats biju mākoņos. To nevarēšu aizmirst.”

 

 

Īpaši nozīmīgas korim „Nāc līdzās!” bija Londonas lordmēra un viņa kundzes atsauksmes par koncertu: “Koris bija apbrīnojami labs – pilnīgi atbilstoši jebkuŗiem koŗdziedāšanas kritērijiem. Tā bija privilēģija dzirdēt dziedātājus un instrumentālistus. Un šis bija labākais veids, kā man pavadīt pēdējo sestdienu savā lordmēra amatā.” Lordmērs pats ir ērģelnieks, komponists un mūzikas skolotājs!

 

Koncerta klausītāju pulkā bija arī Londonas Sitijas lordmērs, ērģelnieks, komponists un mūzikas skolotājs Endrū Parmlejs. Pēc koncerta, viņš teica: “Šovakar dzirdēju visskaistāko un visemocionālāko dziedāšanu, un tieši no cilvēkiem, kam liktenis nav bijis labvēlīgs. Šis bija neaizmirstams vakars.” 

 

Koncertu rīkotājs Daugavas Vanagu fonda Lielbritanijā priekšsēdis Aivars Sinka vē pastāstīja, ka koŗa turneju atbalstīja plašs organizāciju un indivīdu loks, tostarp Latviešu Izglītības fonds Lielbritanijā, Latvijas vēstniecība, firma “Capgemini UK”, trīs DVF nodaļas – Londona, Notinghama un Halifaksa, kā arī pats DVF un daudzi individuāli ziedotāji. A. Sinka: “Mani aizrāva tā vienotības sajūta – tiešām, visi vēlējās būt kopā, justies kopā. Tā teica daudzi.  Paldies visiem, kas palīdzēja!”

 

Vairāk foto ŠEIT 


 

Atpakaļ


Apskatīt komentārus (0)



atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:

JŪSU KOMENTĀRS:


Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA